3. Пирин отпадна за Купа БФС от Левски след дузпи

Пирин отпадна за Купа БФС от Левски след дузпи

В редовното време срещата завърши 1:1.

Юношите на Пирин (Благоевград) отпаднаха от надпреварата за Купа БФС. Възпитаниците на треньора Емил Кърцелски загубиха с 5:2 от Левски, след изпълнение на дузпи.

Двубоят се игра на футболната база в Рилци при изключително лоши условия. Наводненият терен затрудни максимално футболистите на двата отбора. През първото полувреме в герои за своите се превърнаха вратарите Филип Димитров на Пирин и Александър Любенов на Левски, които спасиха доста положения. Двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 0:0.

В 59-ата минута Пирин проспа атака на Левски и позволи на гостите от София да излязат напред в резултата, а в автор на попадението се превърна Владислав Мисяк.

Десет минути по-късно обаче статуквото в резултата беше възстановено, след като Иван Велков засече цетриране отляво за 1:1.
Така до края на редовното време и двата отбора не стигнаха до нов гол и рулетката на дузпите трябваше да определи, крайния победител, който продълажва напред в турнира.

Точни за "сините" от бялата точка бяха Николай Маринов, Даниел Коен, Християн Рачев и Ангел Захариев. Георги Найденов беше точен за Пирин,  Исмаил Креболиев не успя да преодолее вратаря Любенов, а Любомир Илиев стреля над вратата за победа с 5:2 на Левски.