3. Пирин препъна ЦСКА - София! "Армейците" все още без победа като гост (ВИДЕО+СНИМКИ)

Арсенио поведе армейците напред, но Димитър Благов изравни резултата, за да фиксира крайното 1:1

Пирин и ЦСКА не се победиха, завършвайки 1:1 в мач от четвъртия кръг на Първа професионална лига. "Армейците" и "орлетата" се захапаха здраво в люта битка по терена, като освен двата гола феновете на футбола видяха греда и множество положения.

Попаденията в мача бяха дело на Арсенио Нунеш и Димитър Благов. С това равенство ЦСКА - София продължава да няма победа като гост през настоящия шампионат.

Двубоят започна равностойно, като в първите десетина минути двата отбора играха предпазливо и чисти голови положения липсваха.

В 14-ата минута  Диого Виана напредна по фланга и центрира чудесно към Маламов, който пък с едно докосване намери Арсенио Нунеш, който стреля, но топката рикошира в крак на противников футболист и излезе в корнер. Това бе и първото положение в срещата.

В 20-тата минута бърза контра на Пирин без малко да изненада лошо защитата на ЦСКА. Все пак Стойчо Атанасов се намеси добре и спря Тони Тасев, който се бе устремил към наказателното поле на армейците след пас на Костов.

Четири минути след това ЦСКА бе близо до гол. След хубав пас на Боби Галчев от свободен удар последва удар с глава на Нунеш, а топката премина на педя от левия страничен стълб на вратата пазена от Костов.

В 34-ата минута пък Пирин бе близо до попадение.  Много малко трябваше на Китанов да сбърка фатално. Кристиян Кощрна проби отляво по атаката на Пирин и центрира силно във вратарското поле. Китанов първочанално затисна кълбото, но го изпусна, но все пак спаси.

В 40-тата минута  Диого Виана се освободи и стреля от над 30 метра, а топката се отби в левия страничен стълб на вратата, пазена от Красимир Костов. А, това бе и последната по-опасна ситуация през първото полувреме.

На почивката в игра се появи новото попълнение на ЦСКА Шимао, който замени Маламов.

В 54-ата минута ЦСКА поведе с 1:0 на Пирин след гол с глава на Арсенио Нунеш, който прехвърли неорентирания Красимир Костов. Виана центрира от десния фланг, а след това Галчев отклони с глава към Нунеш.

В 63-ата минута Пирин изравни резултата.  Димитър Благов  направи двойно подаване с Антон Костадинов и с мощен удар прониза Китанов за 1:1.

В 67-ата минута Диого Виана бе близо до попадение след хубав удар от малък ъгъл, но Костов спаси.

В 83-ата минута хубав шут на Преслав Йорданов от дистанция едва не донесе гол на червените. Нападателят опита да стреля без подготовка от границата на наказателното поле, а топката прелетя на метър встрани от левия стълб.

В 90-тата минута Пирин направи хубава атака чрез хубав пробив на Даниел Младенов, който напредна и центрира остро в наказателното поле, където Владислав Златинов се размина с топката.

До края на срещата не се случи нищо сериозно и мачът завърши при резултат 1:1.