3. Пирин превзе и "Ивайло"! Етър затъва (ВИДЕО)

Пирин превзе и "Ивайло"! Етър затъва (ВИДЕО)

Иво Тренчев с трети пореден успех начело на "орлетата"

Полетът на Пирин под ръководството на Иво Тренчев продължава - "орлетата" превзеха и стадион "Ивайло" при 2:0 над Етър в двубой от 11 кръг на Efbet лига. Големият герой за гостите от Благоевград бе Борис Тютюков, реализирал и двете попадения още преди почивката. "Болярите" пък завършиха срещата с човек по-малко, след като заслужено към съблекалните пое Валери Христов след втори жълт картон. Победата бе трета поред за Пирин под ръководството на Тренчев, след като в предходните два кръга "зелените" надвиха Хебър насред Пазарджик и хита Крумовград.

За Етър това е пореден разочароващ резултат, който ги оставя на дъното на класирането. Тимът на Емануел Луканов е без успех у дома и е напълно възможно да се стигне до треньорска рокада.

Още в 6-та минута Владислав Найденов навлезе в наказателното поле вдясно от вратата на Пирин и пусна пас към Мартин Тошев. Нападателят обаче бе изпреварен от Андрей Йорданов, който с шпагат изчисти топката и не допусна деветката да стреля.

Минута по-късно Пирин поведе в резултата след като Бенгюзов направи добро дълго подаване към Борис Тютюков. Мартин Величков излезе неразчетено към границата на вратарското поле и допусна Тютюков да овладее топката и да го прехвърли, пращайки топката в опразнената врата - 1:0 за Пирин!

Последваха минути, в които "болярите" опитваха да стигнат до изравнително попадение, но трудно успяваха да изненадат перфектния в последно време Ковальов. Най-чистото положение за домакините се откри 5 минути преди почивката, кагато Мартин Тошев изведе перфектно Владислав Найдевов, успял да преодолее стража на гостите, но в последния възможен момент се намеси решително Андрей Йорданов, който изби в ъглов удар.

Тежкият удар за "виолетовите" дойде във втората минута на продължението на първата част, когато перфектна атака на "орлетата" доведе до гол за 2:0, а точен отново бе Борис Тютюков.

Втората част запона с отлична ситуация пред Ивайло Димитров, чийто удар обаче бе париран. Ситуацията за Етър стана невъзможна половин час преди края, когато Валери Христов получи втори жълт картон и бе изгонен заслужено. Последваха минути, в които Пирин имаше всички предпостави да довърши окончателно своя съперник, но попадение така и не падаше. Пет минути преди края това стана факт, но голът на "орлетата" не бе зачетен заради засада.

Състави:

ЕТЪР: 22. Мартин Величков, 2. Валери Христов, 15. Георги Ангелов, 6. Пламен Димов, 25. Крум Стоянов – к, 28. Николай Янков, 8. Мартин Моран, 70. Димо Бакалов, 38. Владислав Найденов, 7. Кольо Станев, 9. Мартин Тошев

ПИРИН: 12. Максим Ковальов, 38. Александър Дюлгеров, 29. Мартин Бачев, 6. Андрей Йорданов, 4. Айуб Абу, 20. Аймен Суда, 73. Венцислав Бенгюзов, 8. Дмитро Семенив, 11. Иван Тасев, 19. Юго Комано, 17. Борис Тютюков

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо