3. Пирин пропусна да открадне три точки от Литекс (ВИДЕО)

Пирин пропусна да открадне три точки от Литекс (ВИДЕО)

Гостите не успяха да излязат на върха

В безобразно слаб мач Пирин и Литекс завършиха 1:1 в среща от 14-ия кръг на "А" група.

Домакините има за какво да съжаляват, тъй като бяха близо до това да открадат и три точки от един от лидерите в класирането. "Орлетата" продължават да нямат победа от началото на кампанията, а Литекс пък е без поражения далеч от дома.

Пирин остава последен в класирането с пет точки, а Литекс се изравнява с втория Лудогорец като и двата тима имат по 24. В следващия кръг ловчанлии приемат Славия в петък, а Пирин гостува на Лудогорец в Разград.

Началото на битката бе много слабо и за двата тима. И пред двете врати липсваха положенията, а при единственото такова в първият четвърт част вратарят Баривиейра се намеси добре.

Домакините съумяха да открият с куриозен гол в 32-ата минута. Тогава Башлиев центрира, но Баривиейра подцени ситуацията и топката се озова във вратата му.

Литекс живна през втората част. Още в 50-ата минута резервата Виана пропусна с глава да изравни.

В 59-ата минута и Нунеш не успя да преодолее Костов.

Съвсем нормално в 75-ата минута "оранжевите" стигнаха до равенство. Арсенио центрира към Йонсен, който с глава бе точен за 1:1.

До края Йонсен имаше още две възможности, но Костов този път парира, а във втория случай ударът му не бе точен.