Пирин спечели с вкарана и спасена дузпа срещу Крумовград (ВИДЕО)

„Орлетата“ зарадваха Благоевград с 1:0 над дебютанта в елита

Ветеранът Венцислав Бенгюзов вкара от дузпа, а вратарят Максим Ковальов спаси такава, за да постигне Пирин (Благоевград) втората си последователна победа през сезона.

„Орлетата“ надвиха с минималното 1:0 у дома дебютанта в елита Крумовград в 10-ия кръг, след като нямаха успех в първите си 8 шампионатни срещи.

В предишната обаче те надвиха като гости Хебър (Пазарджик), а сега се справиха в Благоевград със „сините“, чиито нападател Алекс Колев не успя да вкара 11-метров наказателен удар.

Така Крумовград остана с 13 точки, докато Пирин вече има 7 и измести Славия от 14-ото място във временното класиране.

Лошият терен затрудняваше и двата отбора и в 12-ата минута Александър Колев от гостите можеше и да стигне до гол, но при овладяване топката му избяга и той ритна нескопосано. Домакините отговориха с положение пред Юго Комано. Пристигналият от Дунав (Русе) френски атакуващ халф изпревари Калоян Пехливанов и излезе срещу вратаря Георгиев, който обаче бързо се ориентира, направи 3-4 крачки и грабна топката от краката му. Гостите отговориха с удар с глава на Китан Василев, оказал се слаб за Ковальов.

Домакините стигнаха до преднина в резултата в добавеното време от дузпа, която беше отсъдена благодарение на помощта на системата за видеопомощ на съдиите (ВАР). На монитора в стаичката беше Георги Кабаков, който подсказа на колегата си на терена Васил Минев, че Александър Георгиев е настъпил Аймен Суда при опит да влезе с топка в наказателното поле. Гостите протестираха, но това не им помогна. Венцислав Бенгюзов вкара от 11-те метра и даде аванс на Пирин.

През второто полувреме темпото не се повиши кой знае колко. Първата ситуация за гол дойде в средата на частта и беше за гостите. В 64-ата минута нисичкият Джунейт Али стреля с глава след подаване на Диего Рапосо. Топката обаче кацна на сглобката на гредите за щастие на вратаря на Пирин Максим Ковальов.

В 74-ата минута отново ВАР се намеси, за да бъде отсъдена дузпа за гостите. При центриране от дясно Александър Колев, Борис Тютюков и Андрей Йорданов скочиха за висока топка. При падането на топката обаче тя се удари в лакътя на Йорданов. Съдията Минев отиде да гледа ситуацията на монитора край терена и след кратко колебание посочи бялата точка. Вратарят Ковальов обаче спаси удара на Алекс Колев и запази преднината на своите.

До края на срещата нервите преобладаваха, а гостите имаха две добри атаки, които обаче бяха пропилени.

ПИРИН (БЛАГОЕВГРАД) - КРУМОВГРАД 1:0
1:0 Венцислав Бенгюзов (45+2, дузпа)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ПИРИН: 12. Максим Ковальов, 20. Аймен Суда, 4. Абу Улам Батас, 38. Александър Дюлгеров (к), 6. Андрей Йорданов, 17. Борис Тютюков, 73. Венцислав Бенгюзов, 8. Дмитро Семенив, 11. Иван Тасев, 29. Мартин Бачев, 19. Юго Комано;

КРУМОВГРАД:  1. Янко Георгиев, 5. Матей Шимич, 3. Калоян Пехливанов, 91. Вячеслав Велев, 11. Александър Георгиев, 10. Серкан Юсеин, 44. Божидар Кацаров (к), 14. Даниел Миланович, 13. Диего Рапосо, 9.  Александър Колев, 80.  Китан Василев;