3. Пирин срази Локо (Пловдив) и се откъсна от дъното (ВИДЕО)

Пирин срази Локо (Пловдив) и се откъсна от дъното (ВИДЕО)

„Орлетата” се поздравиха след 3:0, „смърфовете” завършиха с 10 души

Пирин (Благоевград) победи Локомотив (Пловдив) в последния двубой от 18-ия кръг на А група. „Орлетата” се наложиха над „смърфовете” с 3:0 на своя стадион „Христо Ботев”. Това бе втората победа за Пирин от началото на сезона.

Голмайстори за домакините стана Мартин Тошев и Благой Наков през второто полувреме. Пламен Крумов си вкара автогол. Крахът на пловдивчани бе пълен, след като Христо Стамов получи два жълти картона.

С този успех благоевградчани събраха 13 точки, колкото има и Монтана, но изпревариха другия новак и за първи път от началото на сезона се откъснаха от дъното. Локо (Пд) има 21 на седмото място.

Още в началните минути двата отбора дадоха заявка, че ще играят открит и атакуващ футбол. Първото опасно положение в двубоя бе в полза на гостите от Пловдив. Още в 3-ата минута Красимир Костов се намеси стабилно при далечен удар. В 21-ата минута „смърфовете” бяха отново много близо до гола. Тогава Оливие Боне намери много добре в наказателното поле Мартин Камбуров, нападателят излезе очи в очи срещу Костов, но младият вратар запази хладнокръвие и спаси.

„Орлетата” обаче не се бяха прибрали, а показаха на гостите какво е пиринския дух. Домакините играха със самочувствие, атакуваха разнообразно и създадоха немалко грижи на Ел Каруби и защитата пред него.

В 37-ата минута Тодор Траянов засече с глава центриране на Маркиньос и принуди вратаря на Ломокотив да се намесва решително. Той прати топката точно под напречната греда, но Ел Каруби скочи и с една ръка изби.

Пирин продължи да играе с огромно желание и през втората част. В 49-ата минута Крум Стоянов игра с ръка в наказателното поле след удар на Маркиньос, но съдията не посочи бялата точка. Това, напълно очаквано предизвиква бурно недоволство от страна на феновете и футболистите. Малко след това Дюлгеров бе много близода открие резултата. Той получи топката от Тошев в наказателното поле, но сам срещу вратаря прати в аут над напречната греда.

Всички усилия и хъса на „орлетата” се отплатиха. В 57-ата минута Мартин Тошев получи пас от Маркиньос, след което отклони с глава към Дюлгеров. Той шутира силно, но вратаря изби. Ел Каруби обаче прати прави в краката на Тошев, който вкара на празна врата.

Четири минути след това, влезлият като резерва Тони Тасев се откъсна опасно и бе съборен в близост до наказателното поле от Христо Стамов. Той вече имаше жълт картон и съдията логична му вдигна втори.

Кошмарът за „смърфовете” стана тотален, когато „орлетата” вкараха втори гол в 63-ата минута. Александър Башлиев игра с глава в наказателното поле след центриране от ъглов, прати топката в тялото на Пламен Крумов и така кълбото се отклони във вратата.

Крайният резултат бе оформен в 86-ата минута. Тогава бившият футболист на Локовотив Благой Наков засече центриране на Николов и от близко разстояние направи 3:0. След това попадение феновете започнаха да скандират „Още! Още!”.