3. Пирин стартира новата година с 5:0 срещу Рилски спортист

Пирин стартира новата година с 5:0 срещу Рилски спортист

Пирин записа разгромна победа с 5:0 в първата си контрола от зимната си подготовка срещу тима на Рилски спортист, предаде кореспондентът на Novsport.com в Благоевград.

Точни за „орлетата” бяха Димиров (28’), Паланков (67’), Златковски(75’ и 78’) и Драги Коцев(85’). Срещата се игра на клубната база в Рилци пред около 150 зрители.

Гостите от Самоков първи можеха да открият резултата, но опитният Васил Киров пропусна да се разпише на празна врата след неразчетено излизане на Ганев.

В 15-ата минута Даниел Младенов с глава засече центриране от ляво на Цачев, но защитник на Рилски спортист изчисти топката от самата гол линия. При добавката Вихнер стреля над вратата.

В 26-ата минута Наков с дълъг пас намери Демиров пред наказателното поле, той овладя на гърди, след което комбинира с Цачев, който от бялата точка стреля на вратата.

Две минути по-късно Демиров отблизо не сбърка и откри резултата.

През второто полувреме Стефан Грозданов започна с изцяло нов състав.

В 67-ата минута Паланков с премерен удар изпрати топката в мрежата, като преди това срещна десния страничен стълб.

Осем минути по-късно Драги Коцев намери в наказателното поле Зоран Златковски, който направи резултата класически. В 78-ата минута Мирослав Тодоров бе фаулиран в наказателното поле и реферът Драган Стойков отсъди дузпа в полза на Пирин. От бялата точка точен бе македонецът Зоран Златковски.

След поредица от асистенции, в 85-ата минута с гол се отчете и Драги Коцев, който оформи крайното 5:0.

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение