3. ПО ШАМПИОНСКИ! Лудогорец разкости Славия (ВИДЕО+СНИМКИ)

ПО ШАМПИОНСКИ! Лудогорец разкости Славия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Деветкратните стигнаха до 3:0, пропуснаха доста

Лудогорец попиля Славия с 3:0 в мач от втория кръг на efbet Лига. Така шампионите се реваншираха на феновете си след загубата от Ботев Враца (1:3) на старта на новото първенство. Тази вечер футболистите на Павел Върба играха много по-добре и трите попадения бяха най-малкото, с което "белите" се отърваха при визитата си в Разград.

Дебют за Лудогорец направи нападателят Инхинио Марин, който с действията си на „Хювефарма Арена” остави много добро впечатление. Единствената лоша новина за Павел Върба е травмата на Георги Терзиев. Само след няколко дни разградчани играят срещу Будучност мач от квалификациите за групите на Шампионска лига. На Славия пък предстои визита на албанския Кукеси в първия предварителен кръг на Лига Европа.

Мачът започна вихрено за домакините, а новото попълнение Илхиньо Марин можеше да се разпише още във втората минута, но изстрелът му с глава мина над вратата. Малко след това още по-чисто положение се откри пред Мавис Чибота. Той засече центриране на Доминик Янков. И конгоанегът обаче не намери целта.

В 19-ата минута Алекс Сантана намери в коридор Антон Недялков. Националът подаде между краката на Андреа Христов за Ихиньо Марин. Испанецът шутира без подготовка, а топката излезе в аут. Три по-късно треньорът на Славия Златомир Загорчич трябваше да прави принудителна смяна. Радослав Кирилов получи контузия и на негово място влезе 19-годишният Димитър Стоянов.

Час след началото на мача Сисиньо нахлу в наказателното поле и прехвърли Антониос Стериакис  в опит да намери непокрития Марин. Испанецът обаче бе изпреварен от Венцислав Бенгюзов. В края на първото полувреме домакините поведоха в резултата. Мощен удар на Каули бе избит от вратаря, но при добавката Сисиньо заби топката в земята и тя прехвърли Стериакис за 1:0.

В началото на втората част Козмин Моци прати топката във вратата след разбъркване в наказателното поле. Попадението му обаче бе отменено заради засада. В 57-ата минута изстрел на Алекс Сантана беше отразен от Стериакис.

Гредата спря Бърнард Текпетей в 68-ата минута.  Новото попълнение на шампионите отправи изстрел от точката на дузпата, но топката се удари в дирека и излезе в аут. В 73-ата минута Чибота все пак се разписа. Разградчани получиха правото да изпълнят пряк свободен удар на сантиметри от границата на наказателното поле. Конгоанецът застана зад топката и успя да изненада Стериакис - 2:0.

В 78-ата минута резултатът стана класически, след като разградчани получиха правото да изпълнят дузпа. Емил Виячки повали на земята Марин и съдията Драгомир Драганов посочи бялата точка. Козмин Моци се нагърби с отговорността и не сгреши, оформяйки крайния резултат.

ЛУДОГОРЕЦ - СЛАВИЯ 3:0
1:0 Сисиньо (44)
2:0 Чибота (73)
3:0 Моци (79-д)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЛУДОГОРЕЦ: 33. Ренан, 3. Недялков, 5. Терзиев, 30. Моци, 4. Сисиньо, 7. Сантана, 25. Баджи, 13. Чибота, 64. Янков, 95. Каули, 9. Ихиньо

СЛАВИЯ: 32. Стериакис, 55. Христов, 23. Виячки, 38. Гамаков, 83. Попадийн, 77. Вълчев, 73. Бенгюзов, 20. Крсътев, 35. Йомов, 11. Кирилов, 8. Рангелов
Левски готов да предложи нов договор на Охене

Ганайският халф може да носи маска на лицето с ЦСКА

Станислав Генчев дава последен шанс на Икена да се докаже в Левски

Халфът на "сините" все още не може да впечатли след трансфера си на "Герена"

Две жени ще свирят мачове за Купата на България

Кристина Георгиева и Християна Гутева получиха наряди за срещите от първия кръг на турнира