Посрещат с псувни Принца на Пловдив

Само Йордан Минев ще отърве гнева на феновете на Ботев

Феновете на Ботев готвят специално посрещане за Тодор Тимонов. Халфът, който е известен с прякора Принца на Пловдив, до миналата година бе футболист на Канарчетата.

- И преди си го псувахме, сега ще е още повече. Срещу ЦСКА ще бъдем поне 10 000 и няма да го оставим на мира - заканиха се запалянковците.

Очаква се Тимонов да започне като титуляр на стадион "Христо Ботев". Той трябва да замени контузения Маркиньос. Бразилецът отпадна от групата за мача, тъй като все още не е възстановен. Треньорското ръководство реши да запази халфа за мача от Лига Европа срещу Базел в четвъртък.

В стартовата единайсеторка на Любо Пенев ще се появи и Йордан Минев, който цяла седмица лекуваше травма. Той ще заеме обичайната си позиция по десния фланг на защита. От агитката на домакините пък обясниха, че единственият, който няма да ругаят, е именно Минев. Защитникът доскоро също бе част от Ботев и минава за любимец на ултрасите.

СХЕМИТЕ

Енрико Пичони ще заложи на 4-4-2, като в атака ще действат Ален Карле и Емануеле Морини. Пенев пък едва ли ще изневери на досегашното 4-4-1-1.

КОНТУЗЕНИ

В Ботев контузени няма, но наказан е капитанът Иван Караманов. За ЦСКА освен Маркиньос, травми лекуват Апостол Попов и Джонатан Гомес.

В ПРЕДИШНИЯ КРЪГ

Ботев направи 2:2 като гост на Локомотив (Сф), а ЦСКА победи с 1:0 Сливен на "Българска армия".

ИЗВЪНРЕДНО: МС даде Герена на Столична община

Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА