ПОЗОР! Локо (Сф) падна на 94-ия си рожден ден (ВИДЕО)

"Червено-черните" пак трагични срещу Етър

Новакът Етър (Велико Търново) постигна дебютна победа след завръщането си в българския футболен елит.

Завърналите се в групата на майсторите „боляри“ спечелиха след обрат до 3:1 гостуването си на Локомотив в София от VIII кръг на efbet Лига и развалиха празника на домакините.

Те допуснаха 4-та последователна загуба навръх 94-ия си рожден ден, като организираха и заря над стадиона, а освен това откриха резултата със страхотен гол.

В 7-ата минута Симеон Мечев реализира с чудесен диагонален удар в далечния горен ъгъл, но в 23-ата капитанът Крум Стоянов изравни с мощно воле от близка дистанция.

В края на редовното време за първата част Кольо Станев направи резултата 2:1 в полза на Етър, а малко след почивката Мартин Николов оформи крайното 3:1.

След гола нервите на част от феновете на Локомотив не издържаха и те си тръгнаха от стадиона. Имаше обаче и такива, които не само останаха, но и се опитаха да вдъхнат кураж на играчите със скандирания „Локомотив“.

В 72-ата минута пък се стигна до екшън между футболисти от двата отбора на терена и Пламен Димов получи директен червен картон, след като си позволи да хване за гушата съперник, но въпреки това неговите съотборници запазиха аванса на Етър до края.

След него „виолетовите“ остават предпоследни, но вече имат 4 точки, със само 2 по-малко от 12-ия в класирането Локомотив (София), който отново разочарова с играта си.

Срещата започна равностойно, а в 5-ата минута бе прекъсната, както и всички останали от този кръг, за да се изрази подкрепа към борещия се с коварна болест герой от САЩ '94 и бивш национален селекционер Петър Хубчев.

В седмата минута столичани взеха аванс след попадение на Симеон Мечев, който получи подаване от Фелипе Райън и с левия крак прати топката в горния ъгъл на вратата на гостите.

Шест минути след това Карлос Франса подаде в наказателното поле, кълбото достигна до Калоян Кръстев, но шутът му беше отразен от Мартин Величков.

В 23-ата минута "болярите" изравниха резултата. Кольо Станев проби и центрира, а Крум Стоянов с удар от въздуха изравни резултата.

По-малко от 180 секунди след това Етър можеше да достигне до пълен обрат. Мартин Тошев на далечната греда засече топката от въздуха, но на сантиметри от гредата.

Седем минути преди почивката Ивайло Найденов подаде за Калоян Кръстев, който с глава отново не намери целта.

В заключителните секунди на първата част Мартин Тошев и Кольо Станев комбинираха в наказателното поле. Станев шутира, но ударът му беше блокиран, а при повторния му опит Етър поведе с 2:1.

Седем минути след почивката столичани допуснаха още едно попадение. Мартин Моран би след изпълнение на ъглов удар, а Мартин Николов беше на точното място и отбеляза за крайното 3:1.

В 72-ата минута гостите останаха в намален състав заради червен картон на Пламен Димов, който хвана за гушата Красимир Милошев от Локомотив.

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) - ЕТЪР (ВЕЛИКО ТЪРНОВО) 1:3
1:0 Симеон Мечев (7)
1:1 Крум Стоянов (23)
1:2 Кольо Станев (45)
1:3 Мартин Николов (52)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛОКОМОТИВ: 24. Александър Любенов (к), 33. Алан Диас, 12. Бруно Франко, 4. Диме Димов, 20. Диого Тейшейра, 31. Красимир Станоев, 16. Симеон Мечев, 7. Райън Фелипе, 93. Стефан Ламбезе, 9. Калоян Кръстев, 11. Карлос Франса

Резерви: 1. Бабукар Гайе, 10. Валентин Николов, 13. Галин Минков, 45. Димитър Митков, 5. Даниел Ками, 26. Красимир Станоев, 22. Ивайло Найденов, 98. Стив Траоре, 15. Лука Иванов

Треньор: Стойчо Стоев

ЕТЪР: 22. Мартин Величков, 2. Валери Христов, 6. Пламен Димов, 15. Георги Ангелов, 25. Крум Стоянов (к). 8. Мартин Моран, 29. Янко Ангелов, 7. Кольо Станев, 38. Владислав Найденов, 9. Мартин Тошев, 28. Николай Янков

Резерви: 1. Дамян Христов, 4. Георги Александров, 26. Мариян Иванов, 77. Мартин Николов, 19. Хавиер Бетегон, 14. Ивайлов Димитров, 24. Шахредин Букхолда