ПРЕД СИРАКОВ: Чехи шамаросаха Левски с 3:0 (ВИДЕО)

Кризата при "сините" продължава

Левски записа четвърто поражение в петата си проверка на турска земя при 0:3 от Баник Острава. Най-звучната загуба на "сините" в Белек дойде пред погледа на мажоритарния собственик Наско Сираков, пристигнал в лагера два дни по-рано. Тимът на Николай Костов бе безличен през всички 90 минути и инкасира лесни попадения в рамките на първите 45 минути. Двубоят пропусна Хосе Кордоба, който ден по-рано се контузи на занимание. В сърцето на отбраната си партнираха Келиан ван дер Каап и Кристиан Димитров, а под рамката и с капитанската лента бе Николай Михайлов.

Сред титулярите се появи и Карлос Охене, за когото това бе наофициален дебют. Ганаецът си партнираше в средата на терена с Асен Митков, а през пролетта ще трябва да замени Андриан Краев в средата на терена.

Двубоят започна с превес на "сините", които първи имаха шанс да открият. В 10-ата минута Патрик-Габриел Галчев намери Марин Петков на границата на наказателното поле, а последвалият удар на родния национал мина в опасна близост от целта. В следващите минути към вратата на Якуб Маркович стреляха още Асен Митков и Карлос Охене.

Отговорът на чехите дойде в 17-ата минута, когато Иржи Клима бе намерен отлично на границата на наказателното поле, но Николай Михайлов успя да спаси. Минута по-късно решително се намеси и Галчев, избил остро центриране в наказателното поле.

Постепенно Баник се съвзе и успя да открие резултата. Несигурни действия на Келиан ван дер Каап прати топката в краката на Давид Лишка, който с директен удар не остави шанс на Михайлов.

В средата на първата част Рикардиньо имаше претенции за нарушение срещу него в наказателното поле, но такова не бе отсъдено. И минута по-късно Баник удари за втори път. В 28-ата минута перфектна атака на чехите премина по лявото крило, след което бе намерен Иржи Клима и той отблизо не даде шанс на Михайлов да реагира.

В 32-ата минута Охене изпусна отлична възможност да върне "сините" в мача. Марин Петков намери Асими Фадига, който намери халфа в наказателното поле, но вместо да стреля в празния ъгъл, ганаецът нацели тялото на бранител в "бяло".

Проблемите за Левски продължиха и в минутите преди края на полувремето, когато Баник стигна до трето попадение, след като зад отбраната се озова играча на съперника Филип Кубала, който преодоля Михайлов за 3:0. Попадението бе оспорвано от "сините" за засада, но такава не бе отсъдена.

На почивката Николай Костов замени Марин Петков с новото попълнение Фабио Лима. 10 минути след подновяването на играта Охене отстъпи мястото си на Дарлан. Именно от бразилеца тръгна най-добрата атака на "сините" до този момент, след като халфът намери Асен Митков, който изведе Лима по крилото, а последвалият успореден пас на голлинията бе засечен от Фадига, но топката излезе в аут.

След час игра в игра влязоха Илиян Стефанов и Джавад Ел Джемили на мястото на Рикардиньо и Асими Фадига. Последваха две ключови спасявания на Николай Михайлов. След почивката Левски продължи да бъде безличен в офанзивен план, но поне намали значително грешките в отбрана.

Левски - Баник Острава 0:3

Левски: 13. Николай Михайлов /к/, 22. Патрик-Габриел Галчев, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами, 50. Кристиан Димитров, 8. Карлос Охене, 10. Асен Митков, 97. Асими Фадига, 17. Уелтън, 88. Марин Петков, 9. Рикардиньо

Баник: 35. Якуб Маркович, 5. Иржи Була, 7. Карел Пожезни, 9. Давид Бухта, 10. Матей Шин, 15. Патрик Кпозо, 19. Давид Лишка, 21. Иржи Клима, 34. Ян Юрушка, 28. Филип Кубала, 66. Матуш Рушняк