3. Представител на „В” група унижи ЦСКА с 3:0 (видео)

Представител на „В” група унижи ЦСКА с 3:0 (видео)

Станислав Краев наниза хеттрик за Спартак (Плевен) в контролата

Лидерът във временното класиране на българската „А” футболна група ЦСКА загуби с 0:3 контролата си срещу третодивизионния Спартак (Плевен).

И трите попадения за подвизаващия се във „В” група тим реализира нападателят Станислав Краев през второто полувреме.

Очаквано наставникът на "армейците" Стойчо Младенов даде шанс за изява на голяма част от играчите, които не попадат често в плановете му за официалните срещи, а сред тях бе и пристигналият на проби английски нападател Джо Диксън. Юношата на Манчестър Юнайтед обаче не показа нищо запомнящо се, а освен него, в състава на „червените” днес бяха още доскоро наказаните за допинг Румен Трифонов и Тодор Янчев, изтърпяващият санкция от 7 срещи Нджонго Присо и все още некартотекираният Анисе Абел. След почивката в игра се появи и левият бранител от Португалия Раул Мартинс, който също не впечатли с изявите си.

Първото полувреме на спаринга, игран на комплекса „Царско село”, ще се запомни с бавния футбол и червения картон, който получи в 25-ата минута стражът на ЦСКА Благой Макенджиев. Според предварителната договорка обаче „армейците” не останаха с човек по-малко на игрището,като вратарят бе заменен от своя колега Здравко Чавдаров.

Малко след това гостите от Плевен бяха близо до това да открият резултата, но топката мина малко над напречната греда на „червените”, а в самия край на първата част Абел Анисе пропусна най-чистото положение за ЦСКА, пропускайки да вкара от добавка в опразнената врата.

Спартак нанесе своя удар в началото на втората част, когато нападателят им Станислав Краев вкара две бързи попадения. В 48-ата минута той се разписа с диагонален удар, след като бе оставен сам срещу вратаря, а в 53-ата засече с глава центриране на Шопов и направи резултата 2:0, изпреварвайки неубедителния Чавдаров.

Попаденията стъписаха момчетата на Стойчо Младенов, който направи и доста промени на почивката. Момчетата му успяха да се опомнят едва в заключителните минути на двубоя, когато Присо и Александър Якимов имаха шанс да се разпишат, но не успяха.

В последната минута пък грешка на каращия проби Раул Мартинс позволи на Краев да оформи своя хеттрик и крайното ЦСКА – Спартак (Плевен) 0:3.

Стартов съставът на ЦСКА: Благой Макенджиев (26-Чавдаров), Мартин Дечев, Илиас Хадад, Румен Трифонов (45-Мартинс), Тодор Янчев (45-Янев), Николай Дюлгеров, Антонио Томас (45-Петров), Станко Йовчев (45-Якимов), Нджонго Присо (83-Маджарски), Анисе Абел, Джо Диксън (45-Вл. Иванов)

Резерви: Здравко Чавдаров, Раул Мартинс, Александър Якимов, Коста Янев, Маджарски, Петров, Владимир Иванов