3. ПРОКОБАТА Е ЖИВА! Славия пак унизи Левски (ВИДЕО)

ПРОКОБАТА Е ЖИВА! Славия пак унизи Левски (ВИДЕО)

"Белите" обърнаха мача до 2:1 на Герена

Славия успя да победи Левски с 2:1 при гостуването си от 18-ия кръг на efbet Лига и допълнително задълбочи кризата при "сините", които вече седем мача поред нямат успех в елита.

Още в 30-ата секунда домакините получиха право да изпълнят ъглов удар, но не се стигна до нещо интересно. Славия вкара топката в мрежата още в 3-ата минута, но голът не бе зачетен. Галин Иванов даде перфектен извеждащ пас към Ахмед Ахмедов, който се озова сам срещу вратаря и с левия крак я пусна покрай Пламен Андреев и тя влезе в долния десен ъгъл на вратата. Първоначално засада не бе маркирана, но след намесата на VAR се оказа, че левият крак на Ахмедов е в засада.

В 6-ата минута Галин Иванов стреля от дистанция, но топката излезе в аут. В следващите няколко минути "сините" взеха инициативата и успяха да изсипят няколко топки в наказателното поле на Светослав Вуцов.

В 12-ата минута Славия направи добра атака, Стоев центрира в наказателното поле, но Пламен Андреев успя да пресече паса в наказателното поле. В 20-ата минута Левски поведе. Цунами направи добър спринт по фланга, получи топката от Уелтън, бразилецът центрира и Ивелин Попов с глава отбеляза с глава от няколко метра за 1:0. При радостта за гола Ивелин Попов частично свали своята фланелка и показа друга, на която пишеше "Честит рожден ден, мамо и татко!".

В 27-ата минута Левски направи нова добра атака отдясно. Последва центриране в наказателното поле, но този път защитата на Славия се справи.  Славия изпълни опасен ъглов удар в 29-ата минута, футболист на "белите" игра с глава, но изпрати топката в аут.

Славия изпълни опасен ъглов удар в 29-ата минута, футболист на "белите" игра с глава, но изпрати топката в аут. В 38-ата минута Уелтон влезе опасно в наказателното, но защитниците на Славия се справиха.

След 2 минути игра бразилецът стреля опасно, но топката излезе в аут. В последната секунда на първото полувреме Людовик Соарес извърши нарушение срещу Роналдо на границата на наказателното поле, реферът отсъди пряк свободен удар и даде жълт картон на играча на Славия. Георги Миланов стреля от прекия свободен удар, а топката попадна в ръцете на вратаря.

В 54-ата минута Левски направи добра многоходова атака, която завърши с удар на Уелтон. Топката обаче срещна ръката на Галин Иванов и Георги Кабаков отсъди дузпа за Левски. Ивелин Попов изпълни дузпата, но Светослав Вуцов показа рефлекс и спаси шута му. В 77-ата минута "белите" изравниха. След центриране от ъглов удар, топката бе изпратена на задна греда, бе върната около точката за изпълнение на дузпа и Емил Виячки от воле изпрати топката в мрежата за 1:1.

В 90-ата минута Славия поведе. "Белите" направиха страхотна атака, Галин Иванов направи феноменален пас с пета към Ерол Дост и юношата на Лудогорец посече Левски с удар извън наказателното поле.

Така Славия събра 32 точки на четвъртото място в таблицата докато Левски остана шести с три точки по-малко.

Състави:

Левски (4-2-3-1): 1. Пламен Андреев (К) – 2. Жереми Петрис, 23. Сонко Сундберг, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами – 8. Андриан Андреев, 30. Филип Кръстев – 18. Роналдо, 7. Георги Миланов, 17. Уелтон – 10. Ивелин Попов

Резерви: 13. Николай Михайлов, 5. Келиан ван дер Каап, 12. Абдулахи Шеху, 22. Патрик-Габриел Галчев, 24. Борислав Рупанов, 27. Асен Митков, 88. Марин Петков

Треньор: Станимир Стоилов

Генчев иска двама защитници

Треньорът на Левски Станислав Генчев ще иска през зимата да бъдат привлечени поне двама защитници

Николай Киров определи групата на Спартак Вн за дебюта си

Новият старши треньор на Спартак Варна Николай Киров определи групата за своя дебют срещу Локомотив Пловдив

Треньорът на младежкия ЦСКА скочи на съдиите

Старши треньорът на отбора на ЦСКА, който участва в Младежката лига на УЕФА, Румен Трифонов похвали играчите си за представянето им в първия двубой с Генк от втория кръг на надпреварата

Синът на Любо Пенев в немилост в Локо Пд

Сред избраниците на новия старши треньор на "смърфовете" Христо Златински не попадна синът на Любослав Пенев - Николас

Български национали играли комар преди резила в Белфаст?

Нашите загубиха с 0:5 в Лигата на нациите

ЦСКА с два червени картона и драматична загуба в младежката Шампионска лига

ЦСКА дебютира в Младежката Лига на УЕФА с поражение, след като загуби от белгийския гранд Генк с 1:3