3. Радост в Благоевград: Пирин се върна в „А” група след 4-годишно изгнание (СНИМКИ)

„Орлетата” полетяха към елита с разгромното 4:0 над ФК Бургас, съобщи кореспондент на Novsport.com

Отборът на Пирин (Благоевград) отново ще играе в българската "А" футболна група.

Завръщането на тима в елита стана факт след категорична домакинска победа с 4:0 над ФК Бургас в мач от последния ХХХ кръг на „Б” група, съобщи кореспондент на Novsport.com.

„Орлетата” се нуждаеха от само точка, за да си гарантират второто място в крайното класиране и завръщане в групата на майсторите, но зарадваха своите фенове с убедителен успех.

Те успяха да открият резултата пред около 5000 свои привърженици още в 12-ата минута, когато Тони Тасев центрира отдясно и намери Мартин Тошев пред вратарското поле, а последният направи безпомощен вратаря на гостите след удар с глава в десния ъгъл.

Преднината на домакините бе удвоена от Тони Тасев в 43-ата минута, когато асистентът за първото попадение получи на фланга, навлезе в пеналта между двама бранители и стреля право във вратаря на гостите, който обаче се намеси много неумело и трябваше за втори път да извади топката от мрежата си - 2:0.

При този резултат дойде и почивката, а малко след нея интригата бе окончателно убита.

Само три минути след подновяването на играта защитник на гостите сгреши при едно изчистване и с него изведе Драги Коцев сам срещу вратаря. 28-годишният футболист не се поколеба и от воле разстреля вратаря, за да оформи класическата преднина на своите и да изправи на крака публиката, която за първи път през сезона изпълни почти изцяло стадиона в "Христо Ботев" в Благоевград.

Феновете обаче имаха поводи за още радост, тъй като техните любимци вкараха и четвърти гол. Това стана в 77-ата минута, когато появилият се като резерва след почивката Влади Златинов бе изведен с прехвърлящ пас зад гърба на отбраната. Той пое добре топката и напредна сам срещу вратаря, а после хладнокръвно вкара с удар по земя за 4:0.

Така Пирин се завърна в „А” група след 4-годишно отсъствие.

След края на мача феновете на "орлетата" отпразнуваха успеха заедно със своите любимци направо на терена с много песни и шампанско.

Ето и всички резултати от последния кръг на „Б” група:

Банско - Ботев (Враца) 4:0 (1:0)

Верея (Стара Загора) - Спартак 1918 (Варна) 3:0 служ.

"Моряците" могат да съжаляват, че не разгромиха Спартак Вн, написа той

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна! (ВИДЕО)

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение! (ВИДЕО)

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби