3. Рапид заби още два пирона в ковчега на ЦСКА (видео)

Рапид заби още два пирона в ковчега на ЦСКА (видео)

„Червените” отново не вкараха и продължават да са без спечелена точка

Родният вицешампион ЦСКА продължава със слабото си представяне през този сезон, след като „червените” отстъпиха с 0:2 на австрийския колос Рапид (Виена). Срещата се игра на стадион „Васил Левски” и бе от програмата на група „L” на турнира Лига Европа. Венегоор ъг Хеселин откри в 28-ата минута, а крайното 2:0 оформи Хофман в 32-ата.

Двубоят започна по-добре за „червените”, които опитаха да наложат домакински и в 11-ата минута можеха да открият резултата, когато Нелсън навлезе в наказателното поле, финтира бранител на Рапид и стреля силно с десния крак по диагонала, но топката премина встрани от вратата на Хедл. 4 минути по-късно Маркиньос опита късмета си от фаул, ала кълбото прелетя на около половин метър от врата на гостите.

Натискът на ЦСКА продължаваше и в 23-ата минута пред „армейците” се откри най-чистото положение за гол до момента. Тогава Шеридън бе изведен с пас от дълбочина в наказателното поле на австрийците, ирландецът стреля с левия крак по диагонала, но Хедл внимаваше и спаси.

Така се стигна до 28-ата минута, когато Кавлак центрира от ъглов удар, Сома отклони с глава за Хеселинк, който от няколко метра с левия крак откри резултата – 1:0.

Само 4 минути по-късно играч на Рапид овладя на лявото крило и върна елегантно към точката на дузпата, където овладя капитанът Хофман, който с левия крак опъна за втори път мрежата зад Мболи.

След това попадение темпото на игра видимо спадна, а българският тим изглеждаше крайно объркан от светкавичния развой на събитията. До края на полувремето по-опасни ситуации пред двете врати, освен няколко остри центрирания, нямаше и така двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 2:0 за Рапид.

Втората част започна равностойно и в 53-ата минута Тибони центрира за Маркиньос, който стреля с глава, но в аут. 6 минути по-късно Кайхан центрира в наказателното поле, където Хеселинк отправи удар с глава над напречната греда. 120 секунди по-късно Хофман шутира с десния крак от границите на полето, но и неговият изстрел излезе в аут.

След това положение темпото на терена спадна значително и следващата опасна ситуация дойде чак в 73-ата минута, когато Дечев центрира отдясно, Тибони елегантно отклони в наказателното поле, Кайхан не можа да изчисти и топката попадна в Делев, който стреля с левия крак, но право в дясната греда на Хедл.

В 85-ата минута резервата на Рапид Триммел стреля с глава след корнер, но в аут. 3 минути по-късно Сашо Тонев центрира отдясно, кълбото се отклони в тяло на бранител на гостите и срещна напречната греда. В 91-ата минута дойде и последният интересен момент в мача, когато Тонев центрира отляво, Тибони овладя в наказателното поле, но от няколко метра не уцели вратата на Хедл.

До края „червените” така и не вкараха гол и закономерно загубиха мача от Рапид с 0:2.

След тази загуба ЦСКА остава на дъното в група „L” с 0 спечелени точки. Гостите от Рапид пък остават 3-и с 3 точки в актива си.

Снимки от мача можете да видите ТУК.

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна!

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение!

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби

Феновете на Спартак (Варна) призоваха Георгиу да си подаде оставката

"Соколите" загубиха от Черно море с 0:2

Венци Стефанов: Едва ли Загорчич е забравил телефона ми, може да ми се обади

Босът на Славия коментира нападките срещу него

Алекс Колев: Знаехме, че ни очаква тежък мач, тъй като Левски играе трудно тук

Нападателят все пак бе доволен от успеха над Славия

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч