3. Резерви носят 5-а поредна домакинска победа на Черно море (ВИДЕО+СНИМКИ)

Резерви носят 5-а поредна домакинска победа на Черно море (ВИДЕО+СНИМКИ)

Никола Спасов направи 10 промени в състава и реши мача с Хасково през второто полувреме

Голове на резерви донесоха 5-ата поредна домакинска победа и то на нула на Черно море и общо 7-ата във всички турнири. „Моряците” трябваше да се мъчат 71 минути, за да преодолеят коравата защита на гостуващия Хасково и за да спечелят с 2:0. Себастиан Ернандес и Симеон Райков бяха точни на „Тича”, като двамата се появиха след почивката. За гола на първия асистира третата резерва – Вилиан Бижев, а Райков вкара от свободен удар.

През първото полувреме Черно море имаше надмощие, а двата отбора си размениха по една греда. Съдийството на дебютанта в „А” група Волен Чинков беше доста дискусионно, като първо пестеше картоните, а после започна да ги раздава с лека ръка. Освен това не даде дузпа на Черно море, каквато имаше. Явно беше притеснен. Хасково започна добре второто полувреме, но се пречупи след влизането на Бижев в игра.

С успеха Черно море, който завърши мача с 10 души, се приближи на точка от седмия Левски, който в събота гостува на Славия.

Старши треньорът на Черно море Никола Спасов направи 10 промени в стартовия си състав спрямо мача с Локо (Пловдив) за купата през седмицата (5:1). Единствено Михаил Венков запази мястото си. На почивката Спасов бе принуден да прибегне до смените.

Защитник на Хасково изби пред голлинията удар на Живко Петков в 6-ата минута преди Божилов да удари напречната греда с глава две минути по-късно.

В 16-ата минута Банков избута Коконов в наказателното поле, извън вратарското. Реферът реши, че нарушението е на нападателя, въпреки че беше точно обратното. Доказателство за това е последвалата медицинска помощ за играча на „моряците”.

Хасково опита на контраатака да изненада домакините, като в 26-ата минута отвърна с греда. Алексиев засече с летящ плонж центриране от дълбочина на Райнов, но улучи страничния стълб при безпомощен вратар. Преди това Бакари беше на чиста позиция и опита да прехвърли стража на Хасково, ала неуспешно.

В 35-ата минута Маламов от състава на гостите можеше да излезе абсолютно сам срещу вратаря след пас зад центъра, но не му достигна бързина и бранител се върна, за да му попречи да стреля.

Почивката дойде след двоен рикошет и аут при чиста възможност за Живко Петков пред вратата.

На почивката Никола Спасов видя, че няма как да стане с наличния състав и пусна основните атакуващи футболисти Симеон Райков и Себастиан Ернандес. Излязоха неубедителният Бакари и Златинов.

Двамата обаче не успяха да променят кой знае колко играта на „моряците”. Хасково стоеше компактно пред наказателното си поле и не допускаше ситуации за Черно море както през първата част.

Никола Спасов използва и последния си коз, пускайки в игра нападателя Бижев. Именно той асистира за гола на Ернандес в 71-ата минута. Бижев центрира ниско на първа греда отдясно, а преотстъпеният от Лудогорец халф чукна под плонжа на вратаря за 1:0.

Преди това Бижев беше близо до гола, когато не успя да овладее ниско подаване отдясно пред вратата.

Мачът реши друга резерва – Симеон Райков, който завъртя от марковия си свободен удар в горния ъгъл в 77-ата минута. Голът бе третият от фаул през пролетта в „А” група и вторият на играч на Черно море.

В края Илия Николов извади топката от ъгъла при фалцов свободен удар на Акташ, за да може Черно море да запише поредна суха домакинска мрежа.

Малко преди това Алексиев разби устата на Михаил Венков, който напусна принудително, и при извършени три смени Черно море завърши с 10 души на терена. Тогава можеше да допусне гол, но вратарят Николов се изяви чудесно, както и защитата пред него.

Така, Черно море се върна на победния път и събра 37 точки на 8-ото място, на 1 от седмия Левски.

Хасково, който още няма победа на чужд терен, допусна първо поражение от два мача без такова и остана последен с 11 точки.

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо