3. Резервите на ЦСКА победиха гръцки средняк

Резервите на ЦСКА победиха гръцки средняк

Мораес с два гола за "червените"

ЦСКА постигна поредната си победа в контролите. Резервите в тима на Милен Радуканов не подцениха мача с гръцкия средняк Атромитос и го надиграха с 2:1 в Правец, три дни след като отборът спечели Суперкупата на България срещу Литекс.

В приятелският мач не игра почти никой от двубоя в събота. Радуканов пусна само резерви и изпробва над 15 играчи, които много трудно намират място в титулярния състав.

С два гола за „червените“ се отчете новото бразилско попълнение Мораес, който на два пъти открадна топката от гръцки бранители. Цял мач за ЦСКА изиграха голмайсторът, Петър Стоянов и Адемар.

Срещата започна с ранен гол за седмия в Гърция миналата годин и финалист в турнира за купата на страната. В 12-ата минута след рикошет, топката се промуши между Халилович и Григоров и от десетина метра Анастасакос откри резултата. Малко преди това пък новото попълнение на "червените' Мораес открадна една топка и с хубав далечен удар тресна страничната греда.

По-малко от десет минути обаче след това „червените“ изравниха. Именно Мораес откарадна една топка, направи двайсетметров рейд, и копна технично топката над вратаря.

Още преди края на първата част ЦСКА поведе. Пак Мораес използва нов асинхрон в гръцката отбрана и пак открадна топката, след което без проблеми направи 2:1.

До края на първото полувреме гърците имаха шанс да изравнят, но не го използваха.

През втората част мачът премина в друго русло и положения липсваха, а двамата треньори направиха множество смени.

В игра за ЦСКА след контузия пък се завърна Иван Бандаловски.

В последните минути Александър Якимов имаше добра възможност за попадение, но не успя да реализира.

ЦСКА - Атромитос 2:1
0:1 Анастакос 12'
1:1 Мораес 21'
2:1 Мораес 36'

ЦСКА: Макенджиев, Адемар, Виданов (Бандаловски 46'), П. Стоянов, Николов (Костадинов 46'), Халилович (Дечев 60'), Григоров (Грънчов 46'), Костов (Йовчев 64'), Живец (Садула 69'), Карачанаков (Якимов 46'), Мораес;