3. Резервите на ЦСКА с трудно 2:1 над Сливнишки герой в контрола (видео+снимки)

Резервите на ЦСКА с трудно 2:1 над Сливнишки герой в контрола (видео+снимки)

Грънчов и Радулович вкарват за "червените", Генов точен за Героя

Отборът на ЦСКА спечели последната си контрола преди зимната ваканция, след като днес се наложи трудно с 2:1 над втородивизионния Сливнишки герой, излъчи директно Novsport.com. Срещата се игра на градския стадион в Сливница, където около 150 човека дойдоха, за да видят един от грандовете на родния ни футбол.

На трибуните бе и спортно-техническият директор на Ботев (Пловдив) – Марин Бакалов, а главен съдия на сблъсъка бе местният рефер Марио Спасов.

Наставникът на „армейците” – Димитър Пенев, заложи в този двубой изцяло на юноши и футболисти, които почти не попадат в мачовете на „червените”. Мароканецът Юсеф Секур, който вчера дойде на проби в ЦСКА, днес изигра пълни 90 минути за тима, като уцели и една греда с глава.

Условията пък определено бяха много тежки за футбол, след като цяла сутрин над Сливница и София валя сняг, който бе покрил градския стадион и теренът бе подгизнал. Отделно температурите бяха доста ниски, а за капак легендарното градче духаше и силен вятър.

Първото по-интересно положение дойде в 15-ата минута, когато Карачанаков бе изведен сам срещу вратаря на домакините, но с десния крак от около 10 метра изненадващо стреля встрани от вратата на Димитров.

Така дойде 25-ата минута, когато стражът на Героя не се намеси добре след корнер и изби топката в краката на Грънчов, който от няколко метра не сбърка за 1:0.

Единственият точен удар за домакините през това първо полувреме дойде в 32-ата минута, след като Делян Георгиев стреля от около 20 метра, но много слабо и право в ръцете на Макенджиев.

120 секунди по-късно Карачанаков изведе Костов сам срещу стража на домакините, но ударът на Костов бе спасен от Димитров. В 37-ата минута пък, футболист на Сливнишки герой засече с глава центриране от корнер, но топката премина встрани от вратата.

До края на полувремето нов гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при минимален аванс за „армейците”.

През втората част гостите пуснаха на терена своите резерви, като първо бе заменен вратарят Благой Макенджиев. В 48-ата минута Карачанаков стреля опасно от фаул, но топката прелетя над вратата на Сливнишки герой.

3 минути по-късно хубава възможност се откри пред футболистите на Героя, след като Кочилов получи на границата на наказателното поле и стреля силно с десния крак, но над вратата.

Само 120 секунди по-късно пък, дошлият вчера на проби при „армейците” – Юсеф Секур, засече с глава центриране в пеналта на Сливнишки герой, но топката срещна напречната греда.

Така дойде 65-ата минута, когато играч на домакините стреля от фаул, топката мина под стената, след което резервата Божидар Стойчев се представи доста слабо и допусна кълбото да мине през ръцете му за 1:1.

Радостта на Сливнишки герой от този гол обаче изтрая едва 5 минути, тъй като в 70-ата Карачанаков центрира от фаул в наказателното поле, където за заформи меле, в което Радулович се оказа най-съобразителен и от малкия пеналт прати кълбото в горния ляв ъгъл на Димитров за 2:1.

До края двубоят просто се доиграваше, като единственият по-интересен момент дойде в 74-ата минута, когато резервата Николай Георгиев стреля опасно, но вратарят на Сливнишки герой изби в корнер.

Нов гол до края на мача обаче не падна и така ЦСКА се наложи над Сливнишки герой с 2:1 в последния си мач за 2011-а година.

Стартови състави:

Сливнишки герой: 86. Я. Димитров (к), 2. Величков, 20. Павлов, 14. Симеонов, 7. Миланов, 17. Кочилов, 11. Миленов, 8. Генов, 24. Куртелов, 10. Колев, 4. Д. Георгиев