Рожденик вдъхнови Славия в поредния дебют на Загорчич (ВИДЕО)

„Белите“ биха с 2:0 новака Крумовград, новият треньор гледа от трибуните

Третият престой на Златомир Загорчич начело на Славия започна с победа.

Макар завърналият се треньор да бе наказан за поредния си дебют, неговите възпитаници спечелиха с 2:0 домакинството си срещу дебютанта в елита Крумовград с 2:0.

Точни за „белите“ в срещата от XV кръг на футболната ни efbet Лига бяха рожденикът Виктор Генев (15) и Тони Тасев, който се разписа от дузпа в 82-ата минута.

Още в 9-ата пък Емил Мартинов се контузи и бе заменен принудително от младежкия национал Кристиян Стоянов.

Въпреки това столичани играха по-добре от своите гости в петъчния ден и заслужено постигнаха 3-ата си победа през сезона, за да съберат 11 точки.

Крумовград остана с 18 в своя актив, след като загуби за първи път от месец насам, докато Славия спечели второ поредно домакинство.

По-активната игра на столичани даде резултат в 16-ата минута, когато Тони Тасев центрира от фаул и празнуващият 35-ти рожден ден Виктор Генев се разписа с глава във вратата на гостуващия тим. Това е второ попадение за защитника след завръщането му в Славия.

Превъзходството на "белите" продължи, но те не успяха да достигнат до ново чисто голово положение.

В самия край на първата част Крумовград имаше сериозен шанс да изравни, но Александър Колев не успя да се възползва от открилия се пред него шанс, след като беше оставен само на няколко метра от вратата при разбъркване в наказателното поле пред вратаря Николай Кръстев.

Първият четвърт час на второто полувреме не предложи чисти голови положения пред вратите на Николай Кръстев и Янко Георгиев.

В 65-ата минута Тони Тасев центрира в наказателното поле и ударът с глава на Генев не намери целта

Осем минути по-късно Владимир Николов стреля слабо от фаул, а в 81-ата минута Николов беше фаулиран от Раян Сенхаджи в наказателното поле и Тони Тасев реализира отсъдената дузпа и оформи крайното 2:0.

Славия – Крумовград 2:0
1:0 Виктор Генев (15)
2:0 Тони Тасев (82, дузпа)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Славия: 12. Николай Кръстев, 3. Ертан Томбак, 6. Мартин Георгиев, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев, 17. Ерол Дост, 27. Емил Мартинов, 73. Иван Минчев, 33. Галин Иванов (к), 88. Тони Тасев, 8. Емил Стоев;

Треньор: Мартин Кушев;

Крумовград: 1. Янко Георгиев, 3. Калоян Пехливанов, 72. Раян Сенхаджи, 91. Вячеслав Велев, 6. Джеферсон Манярес, 44. Божидар Кацаров (к), 10. Серкан Юсеин, 30. Жак Пехливанов, 14. Даниел Миланович, 23. Димитър Тонев, 9. Александър Колев;

Треньор: Неманя Миланович.