3. С грозен футбол ЦСКА превзе свиленградската крепост

С грозен футбол ЦСКА превзе свиленградската крепост

Домакините изиграха много сърцат мач в 1/16 финалите от турнира, но в крайна сметка загубиха с 0:1 след гол на Платини в 76-ата минута пред трите хиляди зрители

Свиленградска крепост не можа да издържи на щурма на ЦСКА в турнира за Купата на България. Домакините изиграха много сърцат мач в 1/16 финалите от надпреварата, но в крайна сметка загубиха с 0:1 след гол на Мишел Платини в 76-ата минута пред трите хиляди зрители, които дойдоха да видят най-титулувания отбор в България.

ЦСКА пък изигра поредния си слаб и грозен мач и единадесетте на терена бяха трагични на кокетното стадионче "Колодрума" и не заслужаваха да вземат победата.

Празникът за домакините започна обнадеждаващо. През първата част Свиленград, който е 12 в класирането на Източната „Б” група, се държаха много добре на терена и често поглеждаха към вратата на съперника.

Най-лошата новина за Любо Пенев пък дойде още в 25-ата минута, когато Иван Стоянов се контузи и бе заменен от Спас Делев.

Между 30-ата и 40-ата минута се стигна до най-интересните положения през първото полувреме. В 33-ата минута Тодор Христов се опита да промуши от малък ъгъл топката по земя във вратата на ЦСКА, но Ивайло Петров със сетни сили спаси "червените" от чист гол.

В 37-ата минута Тимонов центрира ниско, но Йордан Тодоров с крак от чиста позиция не успя да уцели вратата на домакините. В 39-ата минута Данчо Тодоров уцели страничната греда, след като се опита много хитро да прехвърли вратаря Паскалев.

Само минута по-късно пък Минков от домакините стреля силно, но малко встрани от вратата.

През второто полувреме мачът започна по същия начин. В 50-ата минута Иван Янчев навлезе в наказателното поле до аутлинията и центрира по земя, но Данчо Тодоров изчисти.

В 54-ата минута Спас Делев направи страхотен пропуск, след като стреля от метър и половина с глава над вратата.

Постепенно Любо Пенев направи и останалите си две смени. От игра излязоха Мороз и Коста Янев, а на тяхно място се появиха Николай Манчев и Светослав Петров.

ЦСКА обаче продължи да бъде слаб и безидеен отбор и не създаваше нищо интересно. Свиленград пък все още имаше сили и се опитваше със скоростни контри да вкара гол. Така в 61-ата минута Христо Петров стреля от ъгъла на наказателното поле, но Ивайло Петров спаси.

Все пак в 76-ата минута логичното се случи. Делев центрира отляво и Платини с майсторско изпълнение с глава прехвърли Паскалев за 1:0.

След попадението домакините загубиха мотивацията си и съвсем се прибраха в своята половина. ЦСКА обаче не успя да вкара, а в края на мача реферът Цветан Кръстев стана главно действащо лице. Той не даде директен червен картон на Кирил Котев, който спъна нападател на домакините, излизащ сам срещу вратаря, а в последната минута свири края на мача, когато имаше ъглов удар за домакините.

Така ЦСКА взе победата с грозна игра и очаква жребия за следващия си съперник, мачът с който ще се играе на 16 декември.

Треньори, учители и ученици от Сливен в открита дискусия с БФС за бъдещето на детския футбол

По време на визитата бяха проведени две практически и едно теоритично занятие.

Прогноза: Голове и домакинска победа на Лудогорец - Локо (София)