3. Съмнителен гол донесе измъчена победа на Ботев срещу Нефтохимик (ВИДЕО)

Съмнителен гол донесе измъчена победа на Ботев срещу Нефтохимик (ВИДЕО)

"Канарчетата" не убедиха с играта си на фона на мащабната селекция, спорните отсъждания излязоха на преден план

Ботев (Пловдив) изтръгна измъчена победа 1:0 в мача от 25-ия кръг на „А” група срещу Нефтохимик под проливния дъжд в Сливен. Успехът обаче бе постигнат със съмнителен гол, автор на който стана новото попълнение Феребори Доре през първото полувреме.

Преди почивката се игра само на една врата. Нафтата се бореше лъвски в своята пеналтерия, като само два пъти се пропука и при втората ситуация Ботев откри резултата. Останаха обаче сериозни съмнения за засада.

През второто полувреме Нефтохимик потърси вратата на Ботев. Параболичният удар с глава на резервата Петков кацна на външната страна на мрежата, докато реферът подмина удар в ръката на Анисе в наказателното поле, а в края вдигна само жълт картон на Станислав Жеков за балтия срещу Иван Цветков.

Още от самото начало Ботев се настани в половината на Нефтохимик. „Канарчетата” трудно създаваха положения, разчитайки най-вече на центрирания. Нападателите на символичните гости изпитваха проблем в завършващата фаза. Те не се пласираха по най-добрия начин.

В 19-ата минута Ботев създаде първото си чисто положение. При поредното изсипване във вратарското поле стражът Георгиев боксира. Топката обаче попадна у Иршак, който я върна обратно пред вратата, където Бенга стреля с глава над напречната греда.

Ситуацията за бургазлии се усложни още повече, когато полузащитникът Емануил Манев получи разтежение и трябваше да бъде заменян принудително. На негово място се появи опитният Любомир Божинов.

След абсолютна доминация в притежанието на топката Ботев откри резултата в 33-ата минута, макар и, както изглеждаше, от засада. Юнес Хамза и Томаш Иршак направиха двойно подаване в наказателното поле, елиминирайки защитник. Иршак пусна към Феребори Доре, който с обръщане се освободи от Станислав Жеков и промуши топката между краката на вратаря. При последното подаване обаче останаха сериозни съмнения за засада, тъй като повторенията, които не бяха на линията, показаха, че единият крак на Доре е зад защитата.

За началото на втората част треньорът на Нефтохимик Златко Янев пусна Георги Петков на мястото на Ивелин Янев.

Ботев създаде две положения веднага след почивката. Първо Юнес Хамза уцели гредата от малък ъгъл, след като елиминира вратаря Георгиев. Секунди по-късно Мариян Огнянов шутира над напречната греда от чиста позиция пред вратарското поле.

Нафтата обаче започна да играе по-освободено и потърси вратата на Ботев. Първото си положение гостите създадоха в 56-ата минута, когато резервата Петков отклони центриране от корнер към далечния ъгъл, като топката кацна на мрежата от външната й страна.

В 69-ата минута дойде втората спорна ситуация в мача. Тогава Лефтеров засече в протегнатата ръка на Анисе центриране от статично положение. Реферът обаче не даде сигнал за 11-метров наказателен удар.

В 84-ата минута пък сякаш Ботев беше ощетеният отбор. Мариян Огнянов беше изведен сам срещу вратаря, но флагът на асистент-рефера от далечната страна бе вдигнат за засада. Като че ли Огнянов бе на една линия с последния в защитата на Нефтохимик, като и този път повторенията бяха под ъгъл.

С изтичането на редовните 90 минути Анисе засече фалцово с глава центриране на близката греда и стреля на около половин метър от ъгъла.

Станислав Жеков от състава на „шейховете” беше за изгонване, след като едва не счупи крак на Иван Цветков. Арбитърът обаче вдигна картона с жълт цвят.

Така, след много спорни отсъждания Ботев прибра трите точки и събра 43 на 6-ото място, оставайки с 1 зад пловдивския съперник Локомотив, който играе с Черноморец в понеделник в Любимец.

Нефтохимик отново е последен с едва 12 точки, на 16 от спасителния бряг.