Сензация в Бистрица! Крумовград громи ЦСКА 1948 (ВИДЕО)

Бивши играчи на "червените" герои

Крумовград хвърли бомбата на ХХ кръг в efbet Лига, след като разгроми с 3:0 като гост ЦСКА 1948. В Бистрица бивши играчи на "червените" бяха герои, след като се разписа първо Серкан Юсеин, а след това и Алекс Колев. В сетния миг на двубоя точен бе и Октай Юсеин.

Срещата започна с отлична възможност за гостите, които имаха всички предпоставки да поведат в резултата, ако не бе великолепната намеса на Генадий Ганев. Стражът парира удар на Джунейт Али с глава.

Доброто представяне на "сините" продължи и в следващите минути, за да се случи логичното. Крумовград поведе в 28-ата минута, когато отлична атака на гостите намери Димитър Тонев в наказателното поле, ударът му бе блокиран, но топката попадна в Серкан Юсеин, който намери мрежата.

В 33-ата минута отбраната на домакините отново бе безсилна при пробив на Тонев, който намери Алекс Колев, а таранът продължи към Патрик Луан, чийто изтрел бе избит в ъглов удар.

Три минути преди почивката Георги Русев изравни резултата, но попадението бе отменено заради засада на национала.

Проблемите за "червените" продължиха и след паузата. В 49-ата минута Димитър Тонев отново проби в наказателното поле, бе затворен, но върна към Ренан, който на втора греда намери Алекс Колев и таранът от непосредствена близост не сгреши, вкарвайки на бившия си тим.

В 55-ата минута Димитър Тонев открадна топката от Стив Фуртадо и се озова очи в очи с Генадий Ганев, но си я поведе дълго и вратарят успя да предотврати трето попадение за гостите.

Последва реакция на Николай Панайотов от резервната скамейка - в игра се появиха Бирсент Карагарен и Валентин Йосков, а теренът напуснаха Антонио Вутов и Емил Ценов. Именно бившият играч на Локо (Пд) отправи два удара към вратата на Благой Макенджиев, но без сериозен успех. Финалните минути на срещата бяха лишени от "червен" щурм, а гостите дори стигнаха до трето попадение, след като в продължението резервата Октай Юсеин изкочи зад отбраната и прокара топката покрай Ганев.

ЦСКА 1948 – Крумовград 0:3
0:1 Серкан Юсеин (29)
0:2 Алекс Колев (49)
0:3 Октай Юсеин (90)

ЦСКА 1948: 33. Генадий Ганев, 5. Елитон, 6. Стив Фуртадо, 8. Педриньо, 10. Георги Русев, 18. Ивайло Чочев (К), 20. Антонио Вутов, 21. Емил Ценов, 23. Емил Виячки, 30. Михаил Цонев, 31. Том Рапнуи

Резерви: 1. Александър Маджаров, 7. Талис, 11. Бирсент Карагарен, 15. Симеон Василев, 17. Никола Илиев, 22. Реян Даскалов, 91. Райън Бидунга, 92. Пиер Нгуинда, 98. Валентин Йосков

Старши треньор: Николай Панайотов

Крумовград: 21. Благой Макенджиев, 88. Ренан, 72. Раян Сенхаджи, 91. Вячеслав Велев, 5. Матей Шимич, 44. Божидар Кацаров (К), 17. Патрик Луан, 10. Серкан Юсеин, 2. Джуниет Али, 23. Димитър Тонев, 9. Александър Колев

Резерви: 1. Янко Георгиев, 77. Октай Юсеин, 13. Диего Рапосо, 20. Джунейт Яшар, 80. Китан Василев, 4. Лукас Дос Сантос, 30. Жак Пехливанов, 14. Даниел Миланович