3. Шампионите се върнаха на победния път и отново са втори (ВИДЕО+СНИМКИ)

Шампионите се върнаха на победния път и отново са втори (ВИДЕО+СНИМКИ)

Монтана загуби само с 0:2 в Разград след отлични спасявания на Христо Иванов и редица пропуски на Лудогорец

След три поредни голови ремита Лудогорец победи Монтана с 2:0 в мач от XIII кръг на „А” група.

Благодарение на успеха си като домакини шампионите заеха второто място в класирането, изпреварвайки с точка Литекс и изоставайки с точно толкова от лидера Левски.

Монтана пък остана без победа далеч от дома в елита от седми май 2012 г. насам, след като получи бърз гол, дело на Джонатан Кафу, още в началните секунди. Точка на спора сложи Клаудиу Кешеру четвърт час преди края на редовното време. Основна заслуга за това резултатът да остане само 2:0 пък имаха вратарят на новаците Христо Иванов и Марселиньо, който направи редица пропуски.

Иначе наставникът на гостите Ферарио Спасов заложи на схема с петима в защита, но в началото момчетата му не се ориентираха добре най-вече с опазването на Кафу, който за по-малко от 10 минути бе оставен на три пъти непокрит в наказателното поле.

Мачът започна страхотно за домакините, защото те откриха резултата още във втората минута. Тогава капитанът им Светослав Дяков изведе Джонатан Кафу, а Георги Ангелов покри засадата. Нападателят напредна и опита прострелен пас към Кешеру, който бе пресечен именно от Ангелов, но след шпагата на бранителя топката се върна у Кафу и той я прати в мрежата – 1:0.

Попадението шокира гостите и до края на първото полувреме те нито веднъж не затрудниха сериозно вратаря на шампионите Милан Борян, нито пък защитата в зелено. Вместо това Лудогорец овладя изцяло инициативата и имаше редица положения за второ попадение, но те бяха пропуснати.

Стигна се дотам, че в 18-ата минута Вандерсон попречи на собствения си съотброник Марселиньо да стреля добре от непосредствена близост.

Вратарят на гостите Христо Иванов пък направи няколко добри спасявания и в крайна първото полувреме приключи без повече попадения.

В последните му минути обаче реферът Стефан Павлов показа три бързи жълти картона, като Йордан Минев можеше дори да бъде изгонен заради грубо влизане в краката на Балджийски.

Така или иначе двата тима се оттелиха на почивка, по време на която наставникът на гостите реши да се върне към схема с четирима защитници и извади от игра Християн Попов, заменяйки го с Георги Пашов.

Това даде резултат и в началните минути на второто полувреме Монтана заигра далеч по-добре, а в 60-ата минута бе близо и до изравняването. Тогава набързо възстановеният Венцислав Керчев подари топката на Йордан Тодоров в собствения си пеналт, но универсалният футболист на гостите се засуети и пропусна най-добрата възможност за своите.

Последваха две страхотни изяви на вратаря Христо Иванов, който обаче нямаше какво да стори в 75-ата минута. След едно центриране Кафу овладя на гърди и пусна топката към непокрития Клаудиу Кешеру, а румънският таран нямаше как да сгреши и от непосредствена близост вкара втория гол в срещата, разписвайки се за седми път в „А” група.

До края Лудогорец имаше няколко шанса да направи преднината си класическа, но Иванов бе на висота, а сериозни пропуски направиха Кешеру, Натаниел и Марселиньо, който не можа да вкара дори и на празна врата.

Така в крайна сметка Монтана загуби и остана с 12 точки в актива си, като има с двойно по-малко от Лудогорец.