3. Шампионско 1:1 за Левски срещу Миньор на „Герена”

Шампионско 1:1 за Левски срещу Миньор на „Герена”

Отборите на Левски и Миньор (Перник) завършиха наравно 1:1 в срещата по между си от 29-ия кръг на „А” група. Перничани затрудниха максимално своите домакини, които можеха да спечелят лесна победа, ако не бяха многото пропуски на Христо Йовов. Точката се оказа шампионска за момчетата на Емил Велев, тъй като ЦСКА загуби своето гостуване в Ловеч. „Сините” са новите шампиони на България, без значение какво ще се случи в последния кръг.

Левски започна по-добре мача и домакините можеха да поведат в резултата още в 7-ата минута, когато Тасевски нахлу опасно в наказателното поле, но топката му бе избита в последния момент. Само 10 минути по-късно опасен удар на Зе Соарес срещна мрежата на Чворович, но от външната страна. Малко по-късно топката срещна десния страничен стълб на вратата на гостите, след опасен удар на Йовов. Гаджев също опита своя късмет с удар от далеч, но Чворович спаси.

В 25-ата минута пък Гаджев изпусна най-чистото положение в мача, след като се оказа очи в очи с вратаря, след пас на Миланов, но ударът му попадна право в тялото на Чворович.

До края на първата част не се случи нищо по-интересно освен един далечен удар на Георги Христов, който премина встрани от целта. Миньор пък рядко атакуваше и „чуковете” стигнаха до една единствена по-опасна атака в 34-ата минута, когато удар с глава на Янкович премина на сантиметри от десния страничен стълб на вратата, пазена от Георги Петков.

„Сините” започнаха по-добре втората част и още в 48-ата минута Йовов можеше да даде преднина, след като излезе сам срещу вратаря, но ударът му бе спасен с вещина от Чворович. Така се стигна до 52-ата минута, когато малко изненадващо гостите успяха да поведат в резултата. Трифонов центрира в наказателното поле, където Хазуров овладя на гърди между Рабех и Генев, и с хубав удар с десния крак разпечата Гошо Петков за 0:1. Последва нов феноменален пропуск на Христо Йовов. Бижутера получи топката в наказателното поле, финтира стража на гостите, но не успя от 2 метра да уцели опразнената вратата.

Тасевски, Тиберканин и Христов пробваха далечни удари, които обаче преминаха покрай вратата на Миньор. В крайна сметка натискът на домакините даде резултат в 74-ата минута, когато Гаджев овладя на границата на наказателното поле и с премерен удар с десния крак матира Чворович за 1:1. В последните минути Левски тотално сгъна своя съперник. Удар на Жоазиньо от фаул премина на сантиметри от вратата, а в 84-ата минута Крумов можеше да дари гостите с трите точки, но ударът му с глава бе спасен със сетни сили от Гошо Петков.

До нещо повече обаче така и не се стигна, и резултатът остана непроменен. Левски направи 1:1 с Миньор у дома, но равенството се оказа шампионско за „сините”, които увеличиха преднината си пред ЦСКА на 3 точки, кръг преди края. Левски обаче има предимство от преките двубои, което значи, за „сините” са новият шампион на България. Миньор пък остава 11-и с 33 точки и ще се подвизава на терените в „А” група и догодина.