3. Шеста победа за Пирин (ГД) (ВИДЕО+СНИМКИ)

Шеста победа за Пирин (ГД) (ВИДЕО+СНИМКИ)

Неврокопчани надиграха и Локо (Сф) - 2:0

Пирин (ГД) записа шеста победа от началото на сезона. Момчетата на Тенчо Тенев победиха с 2:0 Локомотив (Сф) с голове през втората част. С основна заслуга за успеха в Гоце Делчев бе Веселин Марчев, вкарал едно от двете попадения и спечелил дузпа за второто.

Пирин натисна от самото начало. В 7-ата минута Марчев проби отляво и центрира опасно, но Хазуров се размина с топката. Две минути по-късно Лазаров стреля силно в долния ъгъл, но Галев внимаваше и улови. В 23-ата минута коварен удар на Лапантов мина встрани от вратата.

Първата опасност за вратата на домакините дойде в 24-ата минута, когато шут на Дани Пеев профуча покрай вратата. Минута по-късно пък скамейката на Локо (Сф) скочи, претендирайки за дузпа за падане на Борносузов в наказателното поле, но реферът Станислав Тодоров от Шумен не посочи бялата точка. В 32-ата минута пък шут от воле на Георги Христов от границата на наказателното поле мина встрани от вратата.

Така, след размяна на инициативата почивката дойде при 0:0.

Второто полувреме започна скучно. В 58-ата минута старши треньорът на домакините Тенчо Тенев извърши дежурната си смяна, като Алба замени Хазуров.

Четири минути по-късно Пирин поведе. Драги Коцев и Дреновички комбинираха помежду си, последният центрира и Веселин Марчев от воле вкара красив гол за 1:0.

Само минута по-късно неврокопчани получиха право на дузпа, след като Марчев бе фаулиран в наказателното поле. Петър Лазаров беше точен от бялата точка за 2:0.

До края Марчев отправи още един удар, минал застрашително над напречната греда.

Така Пирин спази традицията или да печели, или да губи. Хитът на „А” група запази 7-ото си място в класирането с актив от 18 точки. Локо (Сф) се свлече до 12-ата позиция с 11.
Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА