3. Сибирски студ и първа загуба за Локо София през 2012 година (видео+снимки)

Сибирски студ и първа загуба за Локо София през 2012 година (видео+снимки)

"Железничарите" паднаха с 2:3 от Спортист (Своге), като губеха с 0:3

Локомотив (София) записа първа загуба през 2012 година. „Железничарите” паднаха с 2:3 от втородивизионния Спортист (Своге) с 2:3 на сибирския студ в столицата. Проверката се игра на помощното игрище на стадион „Славия”.

Гостите от Своге играха по-умно и поведоха с 2:0 до почивката след нелеп автогол на капитана на Локомотив Кристиян Добрев, а после дойде и красивия гол на Симеон Атанасов. Вторите 45 минути почнаха с шок за „червено-черните” – веднага след центъра Мирослав Тодоров матира резервния страж Михайлов за шокиращото 3:0 в полза на Спортист.

Едва след този гол играчите на Антон Велков се сетиха да играят и върнаха два гола в разстояние на минута. Александър Манолов сам се разправи със защитата на противника и от почти нулев ъгъл от аутлинията преодоля Годжев за 1:3. Не беше изминала и минута от гола, когато Павел Петков получи пас сам срещу вратата на Спортист и по диагонала не сгреши за 2:3.

До края играта загрубя и съдията Таско Тасков свири куп нарушения, които накъсаха играта. В последната минута Локо имаше две опасни слизания към мрежата на противника, но не можа да намери изравнителния гол и си остана само с почетната загуба.

Спортист по-добре се аклиматизира към вледеняващия студ и започна по-организирано срещата. След 10 минути игра Васил Стефанов нахлу по лявото крило и центрира, Кристиян Добрев се опита да изчисти от голлинията, но вместо това опъна мрежата зад Галев за 1:0 в полза на втородивизионния тим.

Антон Велков недоволно подвикваше към своите на тъча, но това явно не стресна много възпитаниците му и те пуснаха втори гол до почивката. Тодоров центрира в 38-ата минута, последва разбъркване и лошо изчистване, Симеон Атанасов намери добре кълбото от въздуха и за втори път то се озова в мрежата на Локо за 0:2.

Втората част също започна кошмарно за „червено-черните”, които чакат да разберат съдбата си в края на февруари, когато Николай Гигов ще обяви какво ще прави с клуба. Още след подновяването на играта от центъра Мирослав Тодоров напредна и с техничен удар прехвърли Михайлов за категоричното 0:3.

Локо сякаш малко се събуди след това попадение и изпусна две положения преди да вкара два гола за минута. В 72-ата Александър Манолов сам се справи с отбраната на съперника, стигна аутлинията и от нищожен ъгъл преодоля Годжев за 1:3.

Само секунди по-късно Павел Петков добре се откри, получи пас сам срещу вратаря и по диагонала не му остави шанс за 2:3.
Грубостите до края на мача преобладаваха, а премръзналият главен рефер Таско Тасков бе принуден да накъсва играта с нарушения. В последната минута Локо имаше две хубави атаки, но Спортист удържа натиска и запази минималната победа за крайното 3:2 в своя полза.

Това бе първа загуба през новата година за Локомотив (София) след две победи и реми. За Спортист пък триумфът е първи през 2012 година след загубата от Видима-Раковски в миналия мач.
Генчев: Сираков дойде в Дряново и ме убеди да подпиша с Левски

„В Левски пристигнах на 18“, спомня си треньорът на „сините“ Станислав Генчев

ЦСКА срещу Фратрия и столично дерби в осминафиналите за Купата на БФС при юношите

ЦСКА защитава своя трофей при старшата възраст, вижте пълния жребий

Станислав Генчев хвали Ивелин Попов (ВИДЕО)

Треньорът на Левски говори за Попето преди сблъсъка с Ботев (Пловдив)

Илиан Илиев събира националите в неделя

От БФС обявиха пълната програма на България за мачовете с Люксембург и Северна Ирландия

Желю Станков:  За 15 години Стоилов направи от футбола - бизнес

Известният журналист с отговор към Тодор Батков и атаката му към треньора

Славист замени Илия Груев в националния отбор по футбол

Националният селекционер на България Илиан Илиев повика футболиста на “Славия” Иван Минчев за предстоящите мачове с Люксембург (12 октомври) и Северна Ирландия (15 октомври) от турнира Лига на нациите