Синът на треньора на Крумовград герой на Коматево (ВИДЕО)

Даниел Миланович носи 1:0 над Ботев Враца

Крумовград спря пропадането в efbet Лига с минимално 1:0 над Ботев Враца на старта на XIII кръг. В герой за "сините", които от пет мача не бяха печелили, се превърна синът на треньора на домакините Неманя Миланович - Даниел. Халфът се оказа най-съобразителен в наказателното поле на гостите, след като секунда по-рано Алекс Колев успя да му спечели отлична позиция за стрелба. При гола пък останаха все пак съмнения за нарушение на тарана в атака, но такова не бе отсъдено от главния съдия Иво Андреев.

Двубоят започна с атаки и към двете врати, а "сините" имаха претенции за дузпа, след като бранител на Ботев игра с ръка, но това ве случи след удар с глава на Алекс Колев от твърде близка дистанция. Резултатът все пак бе открит от Крумовград в 24-ата минута, когато Даниел Миланович се възползва максимално от разбъркване в наказателното поле на гостите от Враца.

Двубоят продължи да бъде равностоен, а положенията не бяха в изобилие в никакъв случай. Втората част започна с удар от фаул, който изобщо не затрудни Бариос. Ситуациите секнаха от веднъж. Четвърт час преди края Ботев стигна до изравнително попадение, но се оказа, че има засада. Минута по-късно Янко Георгиев получи картон за бавене на време. В заключителните минути тимът на Христо Янев излезе смело в предни позиции в търсене на изравнително попадение. В последната минута на добавеното време в атака се включи дори вратарят Ферерико Бариос заради фаул пред наказателното поле на Крумовград. Последвалото центриране на Момчил Цветанов попадна право в ръцете на Янко Георгиев.

Съставите:

Крумовград: 1. Янко Георгиев, 3. Калоян Пехливанов, 72. Раян Сенхаджи, 6. Джеферсон Манярес, 91. Вячеслав Велев, 44. Божидар Кацаров - К, 10. Серкан Юсеин, 30. Жак Пехливанов, 77. Октай Юсейн, 9. Александър Колев, 14. Даниел Миланович

Резерви: 21. Благой Макенджиев, 80. Китан Василев, 23. Димитър Тонев, 20. Джунейт Яшар, 18. Клайдер Машадо, 5. Матей Шимич, 22. Бисер Бонев, 88. Ренан Арияш

Треньор: Неманя Миланович

Ботев Враца: 34. Федерико Бариос, 4. Луиз Соарес, 28. Едуардо Кунде, 23. Браян Мендоса, 18. Диого Барбоса, 10. Спас Георгиев, 7. Момчил Цветанов, 77. Стефан Велев, 9. Даниел Генов (К), 19. Браян Переа, 14. Марко Мажуга

Резерви: 76. Красимир Костов, 8. Митко Панов, 11. Жан Пиер Да Силва, 16. Красимир Тодоров, 24. Мартин Смоленски, 20. Мартин Христов, 3. Мартин Кавдански, 21. Бубакар Траоре, 37. Марио Киконда

Треньор: Христо Янев