3. Синя голова фиеста в Перник, Левски бие с 4:0 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Синя голова фиеста в Перник, Левски бие с 4:0 (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Сините" се разправиха с раздирания от проблеми отбор на Миньор

Левски разпиля Миньор с 4:0 в Перник в първа среща от 11-ия кръг на А група. „Сините” вкараха по два гола във всяко полувреме. Бумела си вкара автогол в началото, а Карвальо добави нов гол в края на първата част. След паузата Гаджев и Рамос оформиха разгрома още до 60-ата минута, а до края Левски свали оборотите и довърши мача без да се напряга.

Левски влезе като фаворит в мача не само заради по-доброто си представяне от началото на сезона, но и заради бойкота на четирима ключови играчи на Миньор.

Логично „сините” натиснаха в началото, но след няколко центрирания пред Боян Пейков домакините първи стигнаха до опасна ситуация пред около 5 000 зрители на стадиона в Перник.

Изминаваше десетата минута, когато Окечукво получи хубав извеждащ пас отдясно, Пламен Илиев излезе да го пресрещне, двамата се сблъскаха чисто в единоборство, топката остана между тях, вратата беше празна, но Даниел Димов притича и елиминира опасността. Миньор изглеждаше напълно равностоен на Левски, но в 14-ата минута „сините” получиха неочакван подарък от своя домакин.

Илиян Йорданов овладя дълъг пас отляво, върна малко назад за Старокин, той центрира и в на малкия пеналт Сабри Бумела насочи с глава зад слисания Боян Пейков за 0:1. Алжирецът се бореше с Кристовао Рамос, но ситуацията не носеше чак такава заплаха и отиграването му бе ужасно.

Перничани не се стъписаха от нелепия автогол и овлядяха инициативата в средата на първата част, като пренесоха играта в половината на „сините”.

„Жълто-черните” стигнаха до гол в 25-ата минута, но той бе правилно отменен заради засада. Сабри Бумела стреля, получи се рикошет и кълбото попадна в краката на Окечукво, който прати в мрежата, но флагът на страничния рефер отдавна бе вдигнат.

След половин час Станислав Ангелов отне топка в центъра, Рамос центрира отдясно, но Илиян Йорданов засече с глава на задната греда ниско много близо до целта.

Дъстли Мулдер взе грешно решение при поредната опасна синя атака в 39-ата минута. Холандецът бе изведен от Пелето и стреля неточно от малък ъгъл, а Карвальо сам на дузпата не можеше да повярва, че не получил пас.

Пробойните в защитата на домакините бяха добре използвани от отбора на Илиан Илиев и в 42-ата минута Левски удвои своя аванс.
Базил Де Карвальо получи добър пас зад защитата, пребори се догонилия го Венци Василев и хладнокръвно прати по земя покрай Боян Пейков в десния ъгъл за 0:2.

Този гол сякаш пречупи Миньор, а след почивката гостите решиха всичко с бързо трето попадение.

В 49-ата минута Владимир Гаджев направи за смях капитана на Миньор Венци Василев, като мушна топката между краката му на границата на пеналта и вече в наказателното поле отбеляза с шут по земя в близкия ъгъл за 0:3.

Перничани се предадоха и резултатът можеше да стане разгромен до края. Още в следващата атака щастлив рикошет в Илиян Йорданов изведе пак Гаджев сам срещу Пейков, но халфът стреля от воле много силно над целта.

В 55-ата минута Кристовао Рамос се отчете с аристократичен пропуск на празна врата. Прохазка изведе португалеца в коридор, той заобиколи вратаря, но не пожела да вкара на празна врата, реши да подава и защитник изпревари притичалия пред голлинията Прохазка.

След час игра Левски стигна до последния 4-ти гол. Появилия се на терена само три минути по-рано Жоао Силва се пребори с Бумела на крилото, стигна аутлинията и центрира по земя, а Силва засече от 7-8 метра за 0:4.

До края и Нуно Пинто се появи в игра, а Миньор потърси поне почетен гол.

В 84-ата минута Пламен Илиев можеше да допусне комичен гол. Юруков стреля много слабо, но топката тупна пред стража, слънцето блестеше в очите му и той реши да избие над гредата в корнер при наглед безобидна ситуация.

В последната минута на редовното време Пейков спаси сигурен пети гол, като изби с крак удар с глава на Рамос.

С победата Левски излезе еднолично начело с 28 точки преди мача на Лудогорец като домакин на Етър. Миньор е последен на 16-то място с 6 точки.