3. Славия и Ботев завършиха наравно 2:2 в зрелищен мач (ВИДЕО+СНИМКИ)

Славия и Ботев завършиха наравно 2:2 в зрелищен мач (ВИДЕО+СНИМКИ)

Двата отбора не излъчиха победител в първата среща от пролетния полусезон

Славия и Ботев (Пловдив) завършиха наравно 2:2 в първия мач от пролетния полусезон в родната „А” група ”News7 футболно първенство”. Мачът, който бе от 16-ия кръг на шампионата, се игра на стадион „Славия” в столичния квартал „Овча купел” пред около 1500 зрители, повечето от които фенове на гостите от Пловдив.

Головете за Славия отбелязаха Галин Иванов и Антонио Ливраменто, докато за Ботев се разписаха Вандер Виейра и Мариян Огнянов.

„Белите” бяха по-активни в началните минути и още в 5-ата имаха добра възможност да излязат с гол напред. Ливраменто центрира от ъглов удар в наказателното поле, където се получи разбъркване и Виктор Генев игра с глава, а Галин Иванов бе много близко до това да довкара кълбото, но не успя да играе с него и Адам Стаховяк се намеси добре.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Славия откри резултата в 9-ата минута. Тодор Янчев стреля много хубаво от около 20 метра, а Стаховяк се намеси добре и изби, но топката отиде право в Галин Иванов, който я прати покрай вратаря в мрежата за 1:0. Само 2 минути по-късно „белите” имаха нова възможност за отбелязване на попадение - Галин Иванов получи кълбото, напредна с него и навлезе в наказателното поле, където отправи удар към вратата на Адам Стаховяк, но кълбото премина над вратата.

Ботев успя да изравни в 19-ата минута. Вандер Виейра бе намерен на няколко метра от вратата и прати топката в мрежата на домакините за 1:1. В средата на първата част „канарчетата” направиха сериозен пропуск - Тодор Неделев стреля хубаво от десетина метра, но Стефано Кунчев реагира отлично и изби в корнер. „Белите” пък можеха да достигнат до втори гол в 32-ата минута, когато Петър Димитров бе изведен зад гърба на отбраната на Ботев, напредна и нанесе удар, но Адам Стаховяк докосна леко кълбото и то премина покрай лявата греда. При резултат 1:1 дойде и краят на първото полувреме.

Втората част стартира отлично за Ботев, след като гостите достигнаха до втори гол в 51-ата минута. Мариян Огнянов получи кълбото, преодоля вратаря Стефано Кунчев и с прецизно изпълнение прати топката във вратата на "белите".

Отговорът на Славия обаче бе много бърз, защото домакините достигнаха до втори гол в 54-ата минута. Топката бе центрирана в наказателното поле, където Антонио Ливраменто бе непокрит и стреля с глава, а кълбото влетя неспасяемо в мрежата на гостите.

Следващите минути бяха равностойни, а 78-ата Здравко Лазаров, който влезе като резерва за Славия, бе близко до гол, но след удара му кълбото се отби в левия страничен стълб. Ботев пък можеше да поведе в 81-ата минута, когато Тодор Неделев стреля много добре, но Стефано Кунчев с добра намеса изби. До края на мача не паднаха нови голове и така срещата завърши наравно 2:2.

След това равенство Славия вече е с актив от 17 точки и остава на 9-ото място. Ботев (Пловдив) е с 29 на 3-ото място.