3. Славия изпусна Сливен - 0:0 в "Овча купел" и втори пореден мач без победа за "белите" (снимки и видео)

Във втори пореден мач отборът на Славия не успя да постигне победа, след като в днешния мач от 11-я кръг на А група „белите” завършиха 0:0 срещу Сливен. Домакините бяха по-активния отбор през цялата среща, но не успяха да реализират ситуациите, които създадоха и бяха принудени да се задоволят с точката. Гостите от Сливен играха предпазливо и действията на терена се развиваха предимно в тяхната половина, но добрите намеси на вратарят Караманов и добрата им игра в защита им донесаха точката от стадион „Славия”.

В началните минути играта беше равностойна, но постепенно Славия започна да контролира събитията на терена. Първото опасно положение дойде чак в 17-ата минута, когато Даниел Пеев получи топката отляво, по чудесен начин финтира двама играчи от състава на гостите и подаде към Божов, който беше сам срещу вратаря Караманов, но се засуети и пропусна отлична възможност за откриване на резултата.

В 28-ата минута „белите” създадоха второ чудесно положение, с което можеше да поведат, но късметът отново бе на страната на гостите. Георгиев пое отляво и стреля опасно към Караманов. Топката излизаше в аут, но Тодор Колев можеше да засече коженото кълбо и да го прати във вратата на гостите. За съжаление на феновете на Славия и треньорът на отбора-Емил Велев, Колев закъсня с включването си и нулевото равенство се запази.

Единственото по-опасно положение за гостите бе в 34-ата минута, когато Христов нахлу отляво и се озова сам срещу Кунчев, но Богомил Дяков успя да се върне навреме и да изчисти топката от краката на играча на гостите.

До края на полувремето и двата отбора не успяха да създадат нищо по интересно и почивката дойде при равенство 0:0.

В началото на втората част отново „белите” бяха по-активния тим. Първата по-сериозна ситуация дойде в 57-ата минута, когато Даниел Пеев центрира топката от ъглов удар. Кълбото отиде директно към вратата на Сливен, но в последния момент по великолепен начин Караманов се намеси и изби точно преди топката да влезе в неговата мрежа.

В 64-ата минута появилият се през втората част Цачев можеше да открие резултата, но отново късметът не бе на страната на домакините. Спас Георгиев центрира опасно, Цачев стреля с глава, но топката премина на сантиметри от дясната греда. Две минути по-късно отново Цачев можеше отново да открие резултата, след като финтира двамата централни защитници на Сливен, стреля, но топката мина малко над напречната греда след рикошет в крак на противников играч.

В 74-ата минута бе създадено поредното добро положение от състава на „белите”. Божов бе между четирима играчи на Сливен, успя да се освободи и стреля, но коженото кълбо мина през ръцете на Караманов на сантиметри от вратата му.

До края на срещата появилият се Христов може да отбележи за домакините, но ударът му от точката за изпълнение на дузпа бе отразен по великолепен начин от Караманов.

В последните минути гостите бяха по-активни и можеха да си тръгнат с трите точки, но Коконов направи непростим пропуск, след като получи топката от Ямуков и от 5 метра от вратата на Кунчев, озовал се сам срещу вратаря на Славия, прати топката в гредата.

В даденото 5 минутно продължение не се стигна до нищо интересно и краят на мача дойде при нулево равенство.

След изиграването на тази среща отборът на Славия е на пето място с актив от 19 точки, а гостите от Сливен са 12-ти с 9.