3. Славия победи Монтана в интересен мач

Славия победи Монтана в интересен мач

Белите спечелиха с 3:2

Славия победи гостуващия отбор на Монтана с 3:2 в мач от 14-ия кръг на „А” ПФГ. През първата част за домакините на два пъти се разписа Георги Христов в 9-ата и 45-ата минута.

Появилият се през второто полувреме Венцислав Христов се разписа три минути след почивката намалявайки резултата на 2:1. Божов увеличи преднината на домакините в 77-ата минута, а Луис Едуардо оформи крайното 3:2 в 86-ата.

Домакините бяха по-добрият отбор на терена и закономерно спечелиха трите точки. Резултатът можеше да бъде още по-изразителен, ако по-съсредоточено бяха играли Виктор Генев, Галин Иванов и Радослав Димитров, които направиха пропуски за Славия през първата част.

В 9-ата минута на срещата след подаване на Даниел Пеев, топката попадна в Георги Христов, който нахлу в наказателното поле, преодоля защитник и с удар с левия крак от около десетина метра прати топката в горния десен ъгъл на вратата.

В последната минута на първото полувреме, бившият нападател на Левски и Висла Краков се разписа за втори път след като засече с глава хубаво центриране отдясно на Илия Илиев.

Втората част бе по-интересна и по-резултатна. Интригата в мача беше върната още в самото й начало. Появилият се на почивката Венцислав Христов намали резултата в 48-ата минута след удар с десния крак от близко разстояние.

Две минути по-късно можеше да се стигне до изравняване на резултата, ако откъсналият се сам срещу вратаря Стефано Кунчев, Луис Едуардо не бе решил да подава топката вместо да завърши сам атаката. Пасът на бразилеца беше пресечен от капитана на белите Богомил Дяков.

В 77-ата минута Николай Божов увеличи преднината на белите. Илия Илиев изведе нападателя сам срещу вратаря и голаджията на Славия не сбърка от близко разстояние.

Крайното 3:2 оформи Луис Едуардо четири минути преди края на редовното време. След разбъркване в малкото вратарско поле, бразилецът се оказа най-съобразителен и върна надеждите на Монтана за нещо повече в този мач. До края на срещата обаче повече голове не паднаха и трите точки отидоха при домакините от Славия.

Така белите излизат на 5-о място във временно класиране с актив от 23 точки. Отборът на Монтана пък е на 10-а позиция с 16.