3. Славия победи с 2:1 Левски след няколко намеси на ВАР (ВИДЕО)

Славия победи с 2:1 Левски след няколко намеси на ВАР (ВИДЕО)

"Белите" нанесоха първо поражение на Мъри Стоилов и компания от над месец

Славия победи Левски с 2:1 в отложен мач от 3-ия кръг на efbet Лига. "Белите" успяха да се възползват по-добре от шансовете си в мача и взеха трите точки в Овча купел.

След пет минути игра Славия остана временно с човек по-малко, след като Ахмед Ахмедов изпита болки в областта на хълбокa. Той получи медицинска помощ и опита да се върне на терена, но дори не съумяваше да тича.

В осмата минута Уелтон центрира към Роналдо, който отигра топката, но я прати вдясно от вратата на Светослав Вуцов.

Между деветата и 14-ата минути играта бе спряна, за да може Тони Тасев да получи медицинска помощ след сблъсък с Филип Кръстев. Халфът на Левски получи жълт картон. В 17-ата минута и Ахмедов, и Тасев бяха заменени принудително. На техните места се появиха Кристиан Добрев и Емил Стоев.

Пет минути по-късно Левски стигна до най-чистото положение от началото на мача. Ивелин Попов върна към Георги Миланов след статично положение, Миланов нанесе тежък удар, но Светослав Вуцов изби в ъглов удар. При корнера Роналдо засече центриране на Филип Кръстев, но топката бе изчистена от голлинията.

В 29-ата минута Галин Иванов получи топката на левия фланг и проби към наказатеното поле, след което нанесе невероятен удар в далечния ъгъл и не остави никакви шансове на Пламен Андреев.

Левски опита да натисне и да изравни, а шест минути след попадението на "белите" Георги Миланов нанесе тежък удар от воле, но бе неточен. Минута преди края на редовното време Роналдо стреля с глава след корнер и поиска дузпа за игра с ръка на Георги Вълчев, но претенциите не бяха уважени.

Славия бе близо до мечтан старт на втората част, като в 49-ата минута Кристиан Добрев пое на дясното кирло и комбинира с Емил Стоев, който прати топката в мрежата на Пламен Андреев, но се оказа, че Добрев е бил в засада и голът не бе признат.

В 53-ата минута Илиян Стефанов отигра дълга топка от Шеху, Светослав Вуцов не излезе по най-добрия начин, като останаха съмнения дали топката е преминала голлинията, това вероятно се бе случило, но така или иначе имаше засада.

В 71-ата минута Славия стигна до второ попадение във вратата на Пламен Андреев. Кристиан Добрев проби отдясно и пусна пас към наказателното поле, Галин Иванов прескочи за Кемело Нгуена, който бе забравен и от близка дистанция реализира без проблеми. Левски пропусна прекрасна възможност за гол в 78-ата минута, когато Цунами центрира за Марин Петков, той стреля с глава, но Светослав Вуцов отново се оказа последна преграда пред гола.

Гостите все пак върнаха един гол в третата минута от добавеното време, когато Марин Петков получи центриране отдясно от Филип Кръстев и с едно докосване прати топката в мрежата на Светослав Вуцов.

Славия - Левски 2:1
1:0 Галин Иванов 29
2:0 Нгуена 71
2:1 Петков 90+3

Стартови състави:

Славия: Вуцов, Томбак, Виячки, Керчев, Соарес, Дост, Вълчев, Стоянов, Тасев, Иванов, Ахмедов

Левски: Андреев, Цунами, Миланов, Попов, Шеху, Стефанов, Уелтън, Роналдо, Сундберг, Кръстев, Кордоба

Николай Киров определи групата на Спартак Вн за дебюта си

Новият старши треньор на Спартак Варна Николай Киров определи групата за своя дебют срещу Локомотив Пловдив

Треньорът на младежкия ЦСКА скочи на съдиите

Старши треньорът на отбора на ЦСКА, който участва в Младежката лига на УЕФА, Румен Трифонов похвали играчите си за представянето им в първия двубой с Генк от втория кръг на надпреварата

Синът на Любо Пенев в немилост в Локо Пд

Сред избраниците на новия старши треньор на "смърфовете" Христо Златински не попадна синът на Любослав Пенев - Николас

Български национали играли комар преди резила в Белфаст?

Нашите загубиха с 0:5 в Лигата на нациите

ЦСКА с два червени картона и драматична загуба в младежката Шампионска лига

ЦСКА дебютира в Младежката Лига на УЕФА с поражение, след като загуби от белгийския гранд Генк с 1:3