3. Славия постигна първа победа в първенството (ВИДЕО+СНИМКИ)

Славия постигна първа победа в първенството (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Белите" се разправиха с Локо (София) в Овча купел

Отборът на Славия постигна първата си победа в „А“ група, надигравайки с 3:1 тима на Локомотив (София) пред не повече от 500 зрители в Овча купел. Головете за „белите“ отбелязаха Живко Желев, Димо Атанасов и Атанас Курдов. Почитното попадение за гостите бе дело на Маркиньос.

Отборът на Славия бе по-актривният през първата част. Въпреки това първото по-опасно положение бе за гостите. В 21-вата минута Писаров удари греда. Седмицата на Локото бе изведен от Маркиньос с глава, излезе очи в очи с Петков, но силният му удар срещна десния страничен стълб на вратата на „белите“.

В 37-ата минута тимът на Асен Букарев поведе. Галин Иванов спечели пряк свободен удар на около 20-ина метра от вратата на гостите. След заучено изпълнение Живко Желев стреля силно с десния крак и намери мрежата на Митрев. Вратарят на „червено-черните“ можеше да се намеси и по-добре, тъй като ударът беше в неговия ъгъл.

В добавеното време на първата част бе отсъдена и дузпа в полза на Славия. Невеш получи топката отдясно, Митрев отново сбърка и излезе неразчетено, чернокожият нападател на „белите“ пусна топката към Галин Иванов, който бе фаулиран от Бранеков и Цветан Кръстев правилно посочи бялата точка. Бившият футболист на Локомотив (София) Димо Атанасов не остави никакви шансове на Митрев и удвои преднината на домакините.

Локомотив (София) започна по-активно втората част. И логично в 49-ата минута Маркиньос намали резултата с четвъртия си гол от началото на сезона. Бразилецът получи топката около централната част на терена, напредна добре и от границата на наказателното поле не остави шансове на Георги Петков.

След гола Славия веднага се активизира, като пропуски направиха Янчев и Иванов. Асен Букарев пусна в игра Атанас Курдов, който само две минути след като се появи на терена се отблагодари на треньора си по най-добрия начин. Деветката на Славия получи добър пас от Невеш и от границата на наказателното поле прати топката в долния ляв ъгъл на Митрев.

В 79-ата минута Славия имаше шанс да сложи точка на спора. Ради Димитров стреля от дъгата на наказателното поле, но право в ръцета на Митрев. При добавката да Силва стреля покрай вратата.

Футболистите на Локомотив обаче не се бяха отказали. В 82-рата минута страхотен удар на Маркиньос от пряк свободен удар срещна напречната греда на Петков. Бразилецът бе близо до петото си попадение в „А“ група, като само рамката на вратата го спря.

След този двубой Славия се изкачва на деветата позиция, събирайки пет точки, докато столичните „железничари“ се смъкват в зоната на изпадащите.