3. Славия се спаси и прати Черноморец в „Б” група (ВИДЕО+СНИМКИ)

Славия се спаси и прати Черноморец в „Б” група (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Белите" победиха безхаберните "акули" с 1:0 в "Овча купел" с гол от дузпа на Радослав Василев

Славия ще играе в А група и догодина след победа с 1:0 у дома над Черноморец, която официално прати „акулите” в „Б” група. Победният гол за „белите” вкара Радослав Василев от дузпа в 6-ата минута, а още преди това Славия записа и две греди на сметката си.

С тези три точки отборът на Милен Радуканов събра 49 и дръпна с 5 пред момчетата на Херо, които имат само един мач до края на шампионата и вече няма как да наваксат. Така вече са ясни и четирите изпадащи отбора - Черноморец, Нефтохимик, Пирин (ГД) и Любимец. Бургас остава без отбор в елита.

ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК

На Черноморец му трябваше победа на всяка цена днес, за да запази шансове за оцеляване, но гостите започнаха мача трагично, без желание, и Славия правеше каквото си поиска. Херо не изглеждаше особено смутен и кротко седеше на пейката с ехидна усмивка.

Още в 3-ата минута Радослав Василев се добра до топката при меле пред вратата и я продължи за Галин Иванов, който с воле от границата на вратарското поле тресна напречната греда.

Само минута по-късно Чавдар Янков центрира от пряк свободен удар и капитанът на „акулите” Траян Траянов неумишлено насочи с гърба си към десния страничен стълб. Така само за две минути бургазлии бяха спасени два пъти от гредите.

Нова минута и нова пробойна в защитата на „сините”. Галин Иванов получи вляво и финтира Чико Флорес, който протегна крак и го събори за дузпа. Радослав Василев уверено намери долния десен ъгъл от бялата точка и Славия поведе с 1:0.

Голът успокои домакините и те свалиха още повече и без това бавното темпо. В средата на полувремето Чавдар Янков засече от воле и топката се отби в ръката и тялото на Траян Траянов. Капитанът на Черноморец обаче беше прилепил ръката си плътно до тялото и Ристосков нямаше основания за нова дузпа.

Гостите стигнаха до първа добра възможност в 33-ата минута, когато Симеон Райков показа серия финтове отляво и стреля, кълбото се отклони от крака на Радослав Димитров и падна върху мрежата над гредата в корнер. В тези минути „акулите” се събудиха и Дрянов прати мощно воле след лошо избита топка, но Радослав Димитров застана на пътя на топката и изчисти пред голлинията.

Най-спорното положение в мача дойде в 36-ата минута. Тогава Фонсека излезе сам срещу Петков и пусна успоредно на вратата за Бекое, който от непосредствена близост засече в напречната греда, топката се върна към него и той с тяло я добута зад голлинията. При рикошета след гредата Бекое обаче докосна и с ръка, което бе забелязано от рефера на аутлинията и той даде сигнал на Ристосков да отмени гола. Реферът от Сандански го направи, а Херо недоумяващо попита с ирония на скамейката „Какво свири?”

През втората част неясно защо и двата отбора сякаш нямаха мотивация за игра и мачът буквално „заспа”.

Херо използва набързо трите си смени и пусна Милчо Ангелов, Милен Василев и Милен Гамаков, а извади Фонсека, Райков и Венелин Филипов.

При може би единствената си опасна атака през втората част „акулите” се отчетоха с изумителен пропуск. Дрянов стреля коварно извън наказателното поле, Петков се хвърли и изби в краката на Милчо Ангелов, но един на един с него резервният жокер на Херо не успя да го преодолее и Георги Петков захлупи кълбото под себе си. Вратарят пък беше извън нерви, че защитата така лесно го е изоставила и се скара с част от колегите си.

Безхаберието в този мач се видя най-явно в края, когато Милен Радуканов вече беше бесен и смени Веселин Марчев, въпреки че той се появи на почивката като смяна.

До края Черноморец не показа и грам желание да прави нещо като натиск и не положи никакви усилия да остане в елита, а Херо само повдигна безпомощно ръце.

Лиъм Купър стана №1 по заплата за всички времена

Септември с нова победа, прати Хебър на дъното (ВИДЕО)

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА