3. Славия удари румънския Астра Плоещ с 3:2 в контрола

Славия удари румънския Астра Плоещ с 3:2 в контрола

От 17:30 "белите" излизат срещу Войводина за втория си приятелски мач за днес

Българският елитен Славия постигна поредна победа на подготвителния си лагер в Анталия (Турция), след като преди минути се наложи с 3:2 над първодивизионния румънски Астра Плоещ. Това бе първата контрола за деня на „белите”, а от 17:30 часа те излизат за втория си мач за днес, който ще бъде срещу Войводина Нови Сад.

Двубоят не започна добре за българите, които се оказа догонващи в 26-ата минута, когато Ария изведе Астра Плоещ. След този гол обаче славистите се активизираха и в 36-ата получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение срещу Жуниньо. Зад топката застана самият бразилец, който изравни резултата, но наказателният удар трябваше да бъде пребит заради нередност. Кариоката не трепна и при второто изпълнение и така изравни статуквото, а двата тима се оттеглиха на почивка при равенство 1:1.

Веднага след подновяването на играта Ромат от Астра получи червен картон, след като удари без топка Ортега. Жуниньо изпълни перфектно отсъдения фаул и изведе своите напред с втория си гол в този мач. Натискът на „белите” продължи и след това попадение и в 65-ата минута те увеличиха преднината си на 3:1. Тогава дошлият през зимната пауза от Пирин Дани Пеев центрира добре в наказателното поле на румънците, където Алберони се извиси над всички и прониза стража на Плоещ.

Малко по-късно обаче румънците също получиха правото да изпълнят дузпа, след като двама бранители на Славия извършиха нарушение в наказателното си поле след ъглов удар. Зад топката застана Стратила, който бе точен за 2:3, оформяйки по този начин и крайния резултат в тази контрола. Победата на „белите” обаче бе помрачена от травмата на Ренет, който се оплака от болки в дясното бедро и това наложи смяната му.

Стартов състав: М’боли, Ренет, Георгиев, Петков, Петров, Алберони, Илиев, Томаш, Пеев, Жуниньо, Ортега

Николай Киров определи групата на Спартак Вн за дебюта си

Новият старши треньор на Спартак Варна Николай Киров определи групата за своя дебют срещу Локомотив Пловдив

Треньорът на младежкия ЦСКА скочи на съдиите

Старши треньорът на отбора на ЦСКА, който участва в Младежката лига на УЕФА, Румен Трифонов похвали играчите си за представянето им в първия двубой с Генк от втория кръг на надпреварата

Синът на Любо Пенев в немилост в Локо Пд

Сред избраниците на новия старши треньор на "смърфовете" Христо Златински не попадна синът на Любослав Пенев - Николас

Български национали играли комар преди резила в Белфаст?

Нашите загубиха с 0:5 в Лигата на нациите

ЦСКА с два червени картона и драматична загуба в младежката Шампионска лига

ЦСКА дебютира в Младежката Лига на УЕФА с поражение, след като загуби от белгийския гранд Генк с 1:3