3. Славия удържа Барселона – 0:0

Славия удържа Барселона – 0:0

Футболистите на Славия, родени през 1991 година, изпуснаха да победят връстниците си от Барселона на турнира в памет на Юлиан Манзаров. Така на финал ще играят отборите на Литекс и Барселона, а „белите” ще спорят за 3-о и 4-о място.

Играчите на Славия стояха много добре срещу именития си съперник, като изпуснаха дори и две сериозни положения за гол. Червен картон в края на срещата получи защитникът на „белите” Момчил Яраганов за неспортсменски фаул срещу футболист на съперника.

Момчетата от Испания също имаха положения, които докараха до лудост старши треньора им, известният футболист от близкото минало, Серхи. В крайна сметка, двата отбора си поделиха по точка и това равенство изпрати Барселона на финал срещу българския Литекс.

„Оранжевите” пък стигнаха до битката за трофея, след като надиграха с 4:2 тима на Левски. Те излязоха напред още във 2-та минута, когато точен бе Тодор Тодоров, а в 13-ата Фераресо направи 2:0. Тафраджийски направи преднината на Литекс класическа, но Кадафчин намали на 1:3 в 32-ата. Отново Фераресо направи 4:1 в 65-ата, а крайното 2:4 направи Янислав Иванов в края на мача.

Финалът е в четвъртък от 17.00 часа в Правец. На него са поканени президентът Георги Първанов, министър-председателя Бойко Борисов, както и всички партньори на този турнир. Борислав Михайлов също ще присъства на финалната среща.