3. Славия вкара два на Нафтата в тренировъчен мач (ВИДЕО+СНИМКИ)

Славия вкара два на Нафтата в тренировъчен мач (ВИДЕО+СНИМКИ)

Славия победи Нефтохимик с 2:0 в мач, наподобяващ контролна среща, от 17-ия кръг на „А” група. „Белите” реализираха своите голове през първото полувреме. Точни бяха Чавдар Янков и Фернандо да Силва, съответно в 3-ата и 31-ата минути.

Мачът не се отличаваше с футболни достойнства. Двата отбора спокойно разиграваха между двете наказателни полета, докато положенията могат да се преброят на пръстите на едната ръка.

Победата е трета за Милен Радуканов начело на „белите” и втора в първенството. Нафтата се върна на грешния път след драматичния успех в бургаското дерби в миналия кръг.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Славия бързо откри срещу закъсалите гости. В 3-ата минута Чавдар Янков се възползва от отлично отиграване на Атанас Курдов, който гърдира с гръб към вратата и му пусна на чиста позиция, за да открие опитният халф с премерен удар.

Славия имаше пълно превъзходство, като почти не даваше топката на Нефтохимик. Постепенно темпото падна, а „шейховете” живнаха. В 20-ата минута обаче техният треньор Атанас Атанасов трябваше да извършва принудителна смяна, като на мястото на самоконтузилия се Лемперов влезе Лефтеров.

Най-добрата ситуация за Нафтата завърши без удар, като непокритият Диян Христов се размина с перфектно центриране на Петър Димитров.

Така се стигна до 31-ата минута, когато Славия от нищото вкара втори гол. Шалаев и Димо Атанасов разиграха отлично, като последният центрира отляво в наказателното поле. Там Да Силва стреля с глава и вкара неубедителния вратар Петър Денчев заедно с топката във вратата – 2:0. Това бе четвъртият гол на Фернандо от началото на сезона.

След втория гол темпото отново спадна.

В края на полувремето Нефтохимик вече създаде най-чистото си положение, дошло след корнер. Цонков стреля от два метра, но Велков изчисти от голлинията.

Началото на второто полувреме с почти нищо не се различаваше от първото – къси пасове и тичане в лек тренировъчен тръс.

Нефтохимик създаде две положения. Първо в 66-ата минута Петър Димитров остана сам срещу вратаря, но току преди да бие Шалаев му влезе, за да изчисти. 10 минути по-късно при най-красивата атака на гостите Гошо Петков спаси блестящо удар на Петър Димитров в долния ляв ъгъл.

4 минути преди края на редовното време Петър Димитров си изкара два жълти картона само за няколко секунди.

В добавеното време Галин Иванов и Атанас Курдов пропуснаха две чисти положения пред вратата. Ударът на първия бе избит от голлинията от Лефтеров, докато вторият не намери очертанията от пет метра.

Така Славия спечели с 2:0 и събра 17 точки на 10-ото място. Нефтохимик остава със своите 12 точки на 12-ото.