3. Славия завърза още повече шампионата! "Белите" надхитриха Лудогорец с фамозни попадения (видео и снимки)

Момчетата на Мартин Кушев нанесоха второ поредно поражение на разградчани в луд мач с два обрата

Отборът на Славия нанесе втора поредна загуба на Лугорец и завърза още повече битката за титлата в "А" група. В мач от 20-ия кръг "белите" се наложиха над разградчани с 3:2 в столичния квартал "Овча Купел".

Домакините откриха резултата с изключителен гол на Петър Димитров в 22-ата минута, но Барт изравни в 28-ата. Лудогорец излезе напред чрез Михаил Александров в 51-ата минута, но с много красиви попадения на Влади Златинов в 61-ата и Пепи Димитров в 79-ата столичани направиха нов обрат в мача и спечелиха трите точки. По този начин Славия взе своя реванш срещу разградчани за разгромното поражение с 0:6 през есента.

Още от самото начало на срещата стана ясно, че Лудогорец ще атакува, докато “белите” ще се бранят и ще чакат своя шанс на контраатака. Най-активен сред „белите” през първата част бе голмайсторът Димитров.

Гостите можеха рано-рано да открият резултата след като при едно центриране отдясно в наказателното поле топката бе свалена за Михаил Александров, който от няколко метра стреля право в тялото на Стефано Кунчев.

Малко по-късно Станислав Генчев бе изведен на чиста позиция от Йордан Минев, но ударът му отново бе отразен блестящо от стража на домакините.

Неочаквано, с оглед натиска на разградчани, отборът, който пръв стигна до гол бе този на Славия.  В 22-ата минута след центриране отляво на Филипов, Гулдан пробва изчисти топката, но тя попадна на крака на Петър Димитров, който със срахотен удар от воле от границата на наказателното поле не остави никакви шансове на Голубович.

Гостите бързо се окопитаха след полученото попадение и само шест минути по-късно Александър Барт попадна в прегръдките на своите съотборници след като засече с глава центриране отляво на Иван Стоянов.

Разградчани можеха да стигнат до пълен обрат още докрая на първата част, но два сериозни пропуска на Михаил Александров запазиха равенството. Седмицата на Лудогорец първо бе намерен от Емил Гъргоров в наказателното поле на домакините, но ударът му от десетина метра не порази целта.

Минута след това отново Александров бе изведен на чиста позиция, но стреля встрани от вратата.

Втората част предложи на зрителите на стадион „Славия”още повече емоции, тъй като ги направи свидетели на цели два обрата в резултата.

Натискът на гостите продължи след почивката и даде резултат в 51-ата минута, когато Шоко напредна по дясното крило и сложи топката на главата на Мишо Александров, който от непосредствена близост направи резултата 2:1.

Десет минути по-късно без да са създали опасност пред вратата на разградчани. „белите” получиха правото да изпълнят пряк свободен удар вляво от наказателното поле. Зад топката застана Владислав Златинов, който я завъртя прекрасно към далечния ъгъл, след което тя срещна страничната греда и се оплете неспасяемо в мрежата, въпреки опита за изкуствена засада на бранителите в зелено, които очакваха центриране.

Ивайло Петев реагира мигновено и пусна в игра Кабаселе, но белгиецът разочарова с играта си.

Така се стигна до 79-ата минута, когато резервата на „белите” Акиоши свали с глава топката за Петър Димитров, който с ново страхотно воле извън наказателното поле разпечата за трети път вратата на Лудогорец. Известна вина за това попадение носи и вратарят на разградчани, който не се намеси по най-добрия начин.

В търсене на изравнително попадение гостите се втурнаха в атака и се оголиха в задни позиции. Това даде възможност на столичани да организират няколко опасни контраатаки. При една от тях Георги Христов, който се появи в игра през втората част, можеше да довърши съперника, но излязъл очи в очи с Голубович стреля право в него.

Въпреки пропуска обаче домакините удържаха преднината си и нанесоха второ поредно поражение на Лудогорец. Така разградчани остават на първото място с актив от 45 точки, колкото имат отборите на ЦСКА и Левски, които обаче са с мач по-малко. "Белите" пък заемат шеста позиция с 36 пункта.

ФОТОГАЛЕРИЯ С ОЩЕ СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Вижте какво съобщиха от „Лаута“

Бивш треньор на Барса у нас: Футболът е като в живота, всичко зависи от малките детайли

Именитият испански вратар и треньор Джон Паскуа Ибарола участва в обучението на треньори от УЕФА А лиценз у нас

Александър Томаш разкри състоянието на Бусато

"В ЦСКА трябва да се справяш с напрежението", заяви треньорът на "червените"

Христо Янев: Класата на ЦСКА е малко по-голяма от нашата

"Играем много агресивно, но само вкъщи", заяви треньорът на Ботев (Враца)

Кристиан Макун: Не мислех, че ще играя срещу ЦСКА

„Усилията и жертвата си струваха“, заяви героят на Левски

Още един кран на „Българска армия“ (ВИДЕО)

Втората фаза от реконструкцията на стадиона на ЦСКА продължава с пълна сила

Венци Стефанов след успеха на Славия: Не съм доволен!

"На вас нещо хареса ли ви?"

Играем само по едно полувреме, ядосва се треньорът на Локо (Сф)

„Това е страхотен проблем“, отчете Антон Велков

От Славия: Можехме да решим мача по-рано

„Явно в Славия всичко става по трудния начин", каза Мартин Кушев след 3:2 над Локо (Сф)