3. СНИМКИ: Пирин (Гоце Делчев) спечели историческа победа в А група, но загуби треньора си

Пирин дебютира в елита с 2:1 над деветимата от Миньор, но треньорът Яков Папарков обяви, че напуска след успеха

Пирин (Гоце Делчев) записа историческа първа победа в А група при дебюта си в елита. Отборът от Гоце Делчев удари пред своя публика Миньор (Перник) с 2:1 и направи перфектния старт на сезона. Домакините спечелиха по възможно най-драматичния начин с гол в продължението.

Румен Лапантов откри за Пирин от дузпа през първата част, Борислав Стойчев изравни за Миньор, когато перничани вече бяха с 9 души на терена. В самия край обаче централният бранител Любомир Гуцев Пирин хвърли в екстаз почти 4 000 фенове на стадиона в Гоце Делчев.

Централният бранител Иван Михов сбърка фатално при дузпата и после бе изгонен за втори жълт картон. Влезлият да заеме неговото място Николай Христозов поигра само няколко минути преди да спре непозволено като последен в защита нападателя Борислав Хазуров и получи директен червен картон.

Срещата започна нервно с много битка и единоборства в центъра на обновения стадион в Гоце Делчев, който получи лиценз за срещите от елита.

Пирин играеше много мобилизирано, но срещу себе си имаше един от утвърдените тимове в А група.

Капитанът на домакините Петър Лазаров поведе своите напред и първи отправи удар по посока вратата, ала Боян Пейков лови.

Домакините поведоха след индивидуална грешка на централния бранител на Миньор Иван Михов. Той не прецени добре един дълъг пас, Фиданин мина зад гърба му и се устреми към вратата, но тогава Михов го повали в пеналта.

Съдията Николай Йорданов извади само жълт картон, а от бялата точка Румен Лапантов прати Боян Пейков в обратния ъгъл за 1:0 в 28-ата минута.

В 33-ата минута Марчев пусна чудесно за Хазуров, той стреля, но Пейков предотврати втори гол за Пирин.

Втората част почна кошмарно за „жълто-черните”. Марчев стреля агонизиращо близо до гредата, но ситуацията стана още по-драматична след секунди.

Иван Михов извърши грубо нарушение и видя втори жълт картон, което го прати преждевременно в съблекалните в 51-ата минута.

Брахими свали за Фарид, но изстрелът профуча до гредата веднага след червения картон.

Николай Христозов запълни дупката в отбрана след изгонването на Михов, но и той последва неговата съдба. Само 9 минути след влизането си, Христозов спря откъсващия се сам срещу вратаря Борислав Хазуров и реферът му вдигна директен червен картон.

С 9 души на терена всички очакваха Пирин да реши мача, но се случи точно обратното.

Миньор заигра много по-нахъсано и пое нещата в свои ръце. Перничани бяха близо до един много рядко срещан подвиг в българския футбол, но накрая съдбата им отне точката.

4 минути преди края централният бранител на Миньор Борислав Стойчев засече с глава центриране от пряк свободен удар на Милен Василев и деветимата от Перник стигнаха до равенство – 1:1.

Едва тогава Пирин се усети, че с двама души повече не е нормално да изпусне победата и се втурна напред.

В 3-минутното продължение домакините изправиха на крака за втори път своята публика и отнеха радостта на „жълто-черните”.

Този път централният защитник на Пирин (Гоце Делчев) Любомир Гуцев се оказа най-съобразителен след един корнер и от 6 метра прониза Пейков – 2:1 за радост на трибуните.

Пирин (ГД) направи мечтания старт в А група, но след мача треньорът Яков Папарков заяви, че напуска отбора. В Миньор още чакат да получат повече яснота около своето бъдеще.

Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза