3. Спас Делев със съмнения за тежка контузия

Спас Делев със съмнения за тежка контузия

Крилото на Лудогорец почти сигурно ще е аут за поне два месеца

Много лоша новина за треньора на Лудогорец Георги Дерменджиев. На 90% крилото на "орлите" Спас Делев е получил разкъсване на мускул, което ще го извади от игра от два до три месеца, твърди "Мач Телеграф".

Това означава, че той ще пропусне всички квалификационни мачове на шампионите, които ще се играят до края на август. Опитният футболист се строполи на земята при опит за спринт в края на контролата със Слован (Братислава) и веднага бе заменен от Раи Насименто.Очаква се днес Спас Делев да премине ядрено-магнитен резонанс, който да потвърди сериозната диагноза. Той може и да не е титуляр в схемата на Георги Дерменджиев, но постоянно влиза в игра и през миналия сезон записа цели 45 мача за Лудогорец.

Освен традиционно като крило, Спас Делев е ползван при нужда зад нападателя, а и като десен бек. Той записа 90 минути при успеха с 5:0 над Приморие в първата контрола, като игра като краен бранител през второто полувреме. Срещу Слован (Братислава) беше крило, като се появи след почивката и участва при изработването на победния гол. Няколко минути след това се контузи.

НА ЖИВО: ЦСКА - Септември (София) (СТАРТОВИ СЪСТАВИ)

Проследете мача на живо с картина при нас

Новият треньор на Берое: Целта ни е да сме в Топ 8 и да си гарантираме спасението

Хосу Урибе осъзнава на какво място е попаднал

Крушарски: Никой не ме е търсил да купи Локомотив Пловдив

Собственикът на "смърфовете" е направил последната си визита на "Лаута"

Левски със съобщение за феновете преди Ботев Пловдив

"Сините" обявиха маршрута, по който феновете трябва да се движат

Ботев Пловдив обяви всички мерки за сигурност преди Левски

Вижте къде ще бъде ограничено движението и как ще се гарантира реда по време на мача