3. Станимир Стоилов: Изключително щастлив съм, показахме, че сме силен колектив

Станимир Стоилов: Изключително щастлив съм, показахме, че сме силен колектив

Показахме, че сме силен колектив, когато имаме проблеми и сме под напрежение. Изключително щастлив съм. Това заяви селекционерът на националния отбор Станимир Стоилов след победата с 2:0 срещу Кипър в мач от 8 квалификационна група за Мондиал 2010.

„Много важна победа за нас, която бе първа след 4 равенства. Въпреки проблемите със състава, отборът игра като голям колектив и според мен победихме заслужено. Искам да благодаря на феновете, от които имахме нужда, а те ни подкрепяха от първата минута. Ние и те бяхме едно цяло и заедно спечелихме този мач. Нашият противник показа зъбите си, но аз смятам, че като цяло двата тима не отстъпваме с нищо на лидерите в групата Италия и Ейре.

Очаквах гостите да бъдат малко по-активни през първото полувреме, но те бяха предприели по-защитна тактика, а и ние започнахме с голяма мотивация. През втората част нормално те потърсиха изравняване и бяха близо да го постигнат. Смея да твърдя, че кипърският национален отбор е вече над средното европейско ниво и се радвам, че ги победихме. Няма да правим сметки, целта ни е във всеки мач да играем на върха на възможностите си и да трупаме точки”, заяви Стоилов.

„Мога да говоря едва, след като гледам записа дали е трябвало да се покаже червен картон на нашия футболист в края на полувремето. Ако съдията е преценил, че има дузпа, трябваше да я отсъди. Към края на мача имаше 2-3 ситуации пред нашата врата от мелета, а не от някакви отигравания. Искам повече увереност от атакуващите ни футболисти, а се надявам, когато се върнат 4-5 играчи от ядрото на тима, които днес не можаха да играят, да изглеждаме още по-добре. Тези футболисти, които бяха поканени за мачовете с Ейре и Кипър, бяха подценявани, като играчи втора ръка, но показаха, че имат воля, характер и качества, като защитиха по най-добрия начин името на България. Тук от години се насажда мнение, че когато не играят 2-3-ма от основния състав, нямаме нужната класа, но оборихме тези твърдения.

Чавдар също бе контузен, а не посмяхме да рискуваме с Божинов. Благодаря му за желанието да играе, въпреки болките, но беше прекалено рисковано, защото пак можеше да се стигне до тежка травма”, добави Стоилов, който бе видимо много щастлив от поредния успех на „трикольорите” под негово ръководство.

Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА