3. Станислав Костов донесе първи 3 точки на ЦСКА в Либия (видео)

Станислав Костов донесе първи 3 точки на ЦСКА в Либия (видео)

Младокът се разписа в края на мача с Ал Насър, игран пред почти 5000 зрители в Бенгази

ЦСКА спечели втория си двубой от турнира за „Купата на мъчениците”, след като се наложи с 1:0 над Ал Насър. „Червените” започнаха надпреварата в Либия с минимално поражение от Ал Ахли (Триполи), но съумяха да вземат трите точки от сблъсъка си с клуба от град Бенгази, в който се провежда състезанието.

То е и първото официално футболно събитие с участие на чуждестранен тим в Либия след падането на режима на Муамар Кадафи.

Срещите се играят на стадиона с изкуствена настилка „Мъчениците от 17 февруари”, като трите тима спорят помежду си по едно полувреме на принципа всеки срещу всеки, а при равенство си изпълняват дузпи до излъчването на победител.

Подобно на първия мач на „червените”, вторият също започна със сериозно закъснение. Организаторите изненадаха присъстващите зрители с кратка музикална програма, а после един от феновете на Ал Ахли предизвика суматоха, след което бе изведен от стадиона от местната полиция.

За разлика от първия сблъсък обаче, на втория за турнира двубой присъстваше почти 10 пъти повече публика, отколкото 500-те зрители изгледали на живо победата на 10-кратните шампиони на Либия над ЦСКА по-рано през деня.

И тази среща започна с минута мълчание в памет на жертвите на революцията, а футболистите на Ал Насър носиха и специално изработени фланелки с лика на убит техен сънародник.

В центъра на терена пък бе поставен транспарант с емблемата на ЦСКА и надпис на арабски език и, който гласи: „ЦСКА е съпричастен със семействата на заразените деца и иска справедливост!”

След първия съдийски сигнал българският тим овладя инициативата и наложи своя стил на игра, но удари на Борис Галчев, Адемар и Присо не поразиха целта, а в средата на двубоя футболистите на Ал Насър успяха да изравнят играта и на свой ред имаха шанс да открият резултата, но не се възползваха от непряк свободен удар във вратарското поле на ЦСКА.

След това Димитър Пенев извърши две промени в състава си като на мястото на Паун и Карачанаков в игра се появиха Иванов и Йовчев, а в 36-ата минута Борис Галчев нацели напречната греда с удар от границата на наказателното поле след индивидуален пробив.

Единственото попадение в срещата реализира Станислав Костов, който се разписа след центриране две минути преди края на редовното време и така донесе трите точки на своите.

Последната среща от днешния ден противопоставя Ал Ахли на Ал Насър. В сряда турнирът продължава също с 3 мача от по едно полувреме, след които ще стане ясен и крайния победител в надпреварата.

Стартов състав на ЦСКА: Макенджиев, Бандаловски, Илиас Хадад, Ангел Грънчов, Николай Дюлгеров, Мушат, Галчев, Станислав Костов, Паун, Антон Карачанаков, Нджонго Присо.