3. Столичният Академик взе трудна победа срещу Пирин

Столичният Академик взе трудна победа срещу Пирин

"Студентите" победиха с 1:0 "орлетата" на стадион "Славия"

Академик (София) победи с 1:0 гостуващия отбор на Пирин (Благоевград) в мач от 12 кръг на „А” ПФГ. В герой за домакините се превърна резервата Ивайло Димитров, който отбеляза невероятно красиво попадение в 72-та минута. До края играта на Пирин беше припряна и те не можаха да вземат нищо от визитата си в София.

Първото полувреме започна с преимущество в полза на Пирин, които разиграваха топката повече и стигаха по-лесно до вратата на Михайлов. Двата отбора си размениха по няколко опасни ситуации, но не можаха да си отбележат гол.

В 35-та минута Костов отправи страховит удар към вратата на Академик, но Михайлов се разтегна максимално и успя да изчисти в корнер. Минута по-късно Златковски се пробва да отбележи със задна ножица в рамките на наказателното поле, но не уцели вратата. Така първото полувреме завърши при 0:0.

Втората част започна с повече желание в отбора на домакините, които вече изглеждаха по-концентрирани и устремени към победата. В 62-та минута Стойко Сакалиев даде чудесен 30-метров пас към Михаил Александров, който от няколко метра направи уникален пропуск, стреляйки над вратата на Пирин.

В 71-та минута Зоран Златковски имаше страхотна възможност да даде аванс на гостите. Борис Кондев влезе в наказателното поле, преодоля защитник, след това и вратаря на Академик, подаде на Златковски пред празната врата, но той стреля над вратата.

Секунди след това „студентите” вече водеха. Сакалиев намери чудесно Ивайло Димитров в наказателното поле, който красиво намери топката от въздуха и вкара за 1:0.

В 80-та минута Академик имаха две възможности да удвоят резултата. Първо капитанът Петков стреля от далече, топката се фалцира много и замалко да стигне целта. Самир Аясс след това стреля от около 25 метра със силен удар, но коженото кълбо мина непосредствено близо до горната греда на Макенджиев.

До края на мача двата отбора не можаха да създадат опасни положение, с изключение на едно, при което се наложи вратарят на гостите да излиза напред и да чисти топката. Така софийският Академик успя да вземе трите точки при домакинството си на Пирин.

Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза