3. Столичният Локомотив "извози" Миньор с 1:0 в Своге (СНИМКИ+ВИДЕО)

Столичният Локомотив "извози" Миньор с 1:0 в Своге (СНИМКИ+ВИДЕО)

Антонио Павлов донесе жизненоважен успех на "железничарите", които играха с 10 души в края

Локомотив (Сф) победи Миньор с 1:0 на тежкия терен в Своге и спечели жизненоважни три точки в битката за оцеляване. Така след 17-ия кръг в елита Локомотив успя да настигне Миньор и двата отбора вече имат по 15 точки, като столичани са 13-ти, а Миньор – 14-ти. Победното попадение в мача вкара Антонио Павлов в 17-ата минута след дълъг пас на капитана Бранеков. Усепхът е първи за Локо (Сф) след 11 мача без успех в шампионата.

Галерия от мача вижте ТУК!

Доста дъжд се изсипа на стадиона в Своге преди мача и това допълнително затрудни футболистите на Николай Тодоров и Емил Велев.
По трибуните перничани бяха два пъти повече, въпреки че бяха символични гости.

Новото попълнение на Локо (Сф) Маркиньос изгледа мача от трибуните.

На терена Локо (Сф) и Миньор се вкопчиха в здрава битка с много малко удари и голови положения.

Още в първата минута Локомотив стигна до корнер, а по традиция капитанът Александър Бранеков създаваше големи проблеми за противниковата защита при статичните положения.

Цели четирима бивши играчи на Миньор носеха днес екипа на Локо (Сф), а бившият вратар на „червено-черните” пазеше за перничани.
Хаджиев и Ивелин Янев стреляха много неточно към двете врати преди Локомотив да поведе с първия си точен удар в очертанията на вратата.

Бранеков пое отбита топка на центъра, пусна дълъг пас за Антонио Павлов, който надбяга защитата на Миньор и технично пусна покрай Боян Пейков в десния ъгъл за 1:0.

Пейков умело изби пред голмайстора няколко минути по-късно, а пред другата врата Томислав Павлов се хлъзна на мокрия терен и не успя да стреля.

Миньор нямаше опасен удар, но Локомотив бе близо да си вкара комичен автогол. Дюлгеров върна за вратаря, Петров опита да настигне, Галев се сети, че не може да лови и кълбото мина много близо до вратата в корнер.

Окечукво получи жълт картон още в началото и бе много изнервен. Това накара Николай Тодоров да замени Окечукво, за да пусне едно от новите попълнения – Нджой.

Преди почивката Хикмет опита красиво да прехвърли Галев от центъра, но вратарят се върна и изби топката.

През втората част играта загрубя още повече. И Кайзера, и Кокала направиха по една промяна на почивката.

Бранеков засече с глава центриране на Дафчев, но Пейков лови в долния десен ъгъл.

Миньор пропусна най-чистото си положение в 59-ата минута. Томислав Павлов стреля силно от 10 метра, но топката облиза страничната греда и излезе в аут.

Миньор натисна, а Пейков изпревари Бранимир Костадинов при хитър извеждащ пас на Дафчев.

Светослав Петров остави Локо (Сф) с човек по-малко 20-ина минути преди края. Той влезе много грубо срещу резервата на перничани Стоян Стефанов и съдията Николай Йорданов му показа втори жълт картон.

Веднага след червения картон и двата отбора пропуснаха по едно положение.

Петър Петров засече с глава на сантиметри до гредата на „железничарите”, а Бранимир Костадинов излезе сам срещу вратаря, но прати покрай вратата.

В края играта се пренесе изцяло пред вратата на Локо (Сф), но гол не падна.

Бранеков изчисти от голлинията центриране на Нджой, а Галев спаси бомба на Химкет от 30 метра в долния ляв ъгъл.

Перничани потърсиха дузпа 5 минути преди края, когато Бранеков чукна с ръка в наказателното поле, но съдията прецени, че не го е направил нарочно и не даде дузпа.

Локо (Сф) записа първа победа след 11 мача без успех в А група "News7 футболно първенство" и завърза още повече битката за оцеляване.

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза