3. Светкавица изпусна Монтана на „Огоста” (снимки)

Светкавица изпусна Монтана на „Огоста” (снимки)

Двата тима завършиха наравно 0:0 пред 1200 зрители

Отборът на Монтана изненадващо не успя да бие състава на Светкавица в последния мач от 12-ия кръг на „А” група, завършвайки наравно 0:0. Срещата се игра на стадион „Огоста” пред 1200 зрители.

Като цяло мачът не бе никак интересен, като преобладаваха неточните подавания в средата на терена. В хода на двубоя реферът показа 8 жълти картона.

На трибуните на стадион „Огоста” бе старши треньорът на Славия Мартин Кушев, който бе придружаван от помощника си Йордан Петков. В следващия кръг „белите” гостуват на Светкавица, а в предпоследния кръг от есенния дял на шампионата имат визита и на Монтана.

Във ВИП ложата на стадион „Огоста” бе и президентът на „мълниите” – Петков Матеев, заедно с бившия страж на Монтана и Светкавица Петко Петков.

Първото полувреме бе изключително слабо, като едва в 41-ата минута Кънев можеше да се разпише, но останал очи в очи със стража на домакините, но се засуети и топката му бе отнета.

Преди това Луис Едуардо и бившият нападател на ЦСКА Димитър Илиев, опитаха удари от воле, но те бяха изключително неточни.

През втората част играта в центъра продължи, но постепенно гостите наложиха лек превес и имаха няколко възможности да си тръгнат с трите точки от „Огоста”.

В 60-ата минута Кънев шутира мощно от фаул, но топката премина малко над напречната греда. 5 минути по-късно пред гостите пък се откри и най-чистото положение в мача. Тогава Дамянов получи на десния фланг, навлезе в пеналта, финтира бранител и стреля с левия крак, но Христо Иванов спаси, последва слаба добавка на Кънев и стражът на Монтана улови без проблеми.

Единственият удар към вратата на „мълниите” през тази втора част бе в 73-ата минута, когато Сандански стреля от средна дистанция, но кълбото прелетя над вратата на Георгиев.

В 78-ата минута пък, Дамянов направи нов страхотен пропуск, след като Трифонов стреля слабо, топката стигна до Дамянов, който от границата на малкия пеналт я прати над вратата на Христо Иванов.

До края на мача гол не падна и така Монтана и Светкавица завършиха наравно 0:0.