Светльо Петров: Жалко, че не удържахме до края

„Още вчера не трябваше да има мач“, смята треньорът на Етър

„Със сигурност е неприятно, спомних си като футболист - имахме такъв случай, когато се отложи мач с Локомотив (Пловдив), много различно бе…“

Думите са на треньора Светослав Петров след загубата на Етър с 0:2 от ЦСКА в мач, игран на „Българска армия“ в два различни дни. Срещата започна в събота, когато гостите останаха с човек по-малко още в 13-ата минута, ала на почивката бе решено да продължи в неделя.

Днес „болярите“ запазиха равенството 0:0 до 84-ата минута, но после допуснаха 2 попадения в рамките на само 120 секунди.

„Опитахме да се противопоставим. Тежките терени и вчера, и днес, играхме с човек по-малко около 80 минути. Жалко, че не удържахме до края, но животът продължава“, започна Петров.

„Имахме вчера също чисти положения. ЦСКА също пропусна. Беше ясно, че мачът ще се играе до първия гол. Трудно можехме да се противопоставим на този терен с човек по-малко. Ясно е, че класата на футболистите на ЦСКА е по-голяма. Няма как да не съм доволен от момчетата. Поздравявам и домакините за организацията, направиха всичко възможно да има що-годе някакви нормални условия. Искам да благодаря на Кристиян Добрев и Джони, казаха, че няма да имат проблем да изперат екипите. Прекалено дълго тема. Вчера не трябваше да се играе мач, но щом започна - трябваше да се доиграе. Ако трябва, да се спира на 10 минути да се чисти. На никой не му е приятно да играе на такова време. Имаше двама-трима фенове, които се упражниха. Показват футболистите, че могат да играят, че имат нито. Трябва да го затвърдим. Много хора ни излязоха наведнъж и това наруши ритъма. Тъкмо започнахме да правим взаимовръзки и се контузиха. Предстои ни много работа. Трябва ни късмет и сърце.“