3. Светльо Тодоров донесе успеха на Литекс над Де Граафшап в повторния си дебют с оранжевата фланелка

Дока и Ивелин Попов бяха неспираеми за холандците

Отборът на Литекс постигна авторитетна победа с минималното 1:0 над холандския елитен Де Граафшап във втората си контрола на холандска земя. Възпитаниците на Станимир Стоилов бяха пълни господари на терена и можеха да стигнат и до по-изразителен успех, ако не бяха добрите намеси на вратаря на холандците Тарел. Ивелин Попов и Дока правеха каквото си поискат с противниковата отбрана, но най-добрата новина за Мъри е завръщането с гол на Светослав Тодоров, който направи повторния си дебют с оранжевата фланелка.

Възпитаниците на Станимир Стоилов започнаха по-добре мача и можеха да поведат в резултата още в 8-ата минута, когато Ивелин Попов навърза противниковата отбрана, но стреля слабо и топката попадна право в ръцете на вратаря на Де Граафшап. Две минути по-късно той трябваше с мъка да спасява бомбен удар на Дока, който отново бе сред най-активните в редиците на „оранжевите”. В 15-ата минута пък Нифлор направи непростим пропуск от 2 метра, след като получи топката на опразнена врата от Дока.

Първото положение за холандците дойде едва в 26-ата минута, когато Баргас пробив наказателното поле, стреля от малък удар, но не успя да затрудни Голубович. Впоследствие дъждът над Дудехам се осили сериозно и качеството на игра значително падна. В 38-ата минута отново Дока видя как стражът на Де Граафшап Терол спасява неговия удар, а 3 минути преди края на първата част Голубович направи страхотно спасяване, след изстрел на Баргас и по този начин запази нулевото равенство на почивката.

През втората част отново Литекс бе по-активният тим на терена. В началните минути Ивелин Попов пропусна на два пъти, а след 57-ата минута Мъри Стоилов извърши няколко смени накуп и „оранжевите” придобиха нов облик. Малко по-късно Христо Янев пропусна с глава от отлична позиция, а в 71-ата минута негов шут от фаул профуча на сантиметри от вратата на Де Граафшап. След само 2 минути Литекс вече водеше в резултата, а в прегръдките на своите съотборници попадна Светльо Тодоров, който се разписа при повторния си дебют с оранжевата фланелка. Тоди получи страхотен пас от национала Манолев, излезе очи в очи с вратаря Терол и с лекота го преодоля за 1:0.

До края на срещата не се случи нищо по-интересно, освен един удар с глава на Манолев, който премина на сантиметри от горната греда на Де Граафшап. Така Литекс записа една доста ценна и авторитетна победа, макар и в контрола, която можеше да бъде спечелена и по по-убедителен начин.

ЛИТЕКС – Де Граафшап 1:0
1:0 Тодоров 73’

За Литекс: Голубович, Занев, Бодуров, Петков, Николов, Сандриньо, Йеленкович, Кишишев, Попов, Дока, Нифлор

Като резерви в игра се появиха: Станислав Манолев, Александър Барт, Михаил Венков, Христо Янев и Светослав Тодоров, Тодор Тодоров, Адриано Миранда, Георги Миланов,

ИЗВЪНРЕДНО: МС даде Герена на Столична община

Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА