3. Том спаси Литекс от унижение - 2:3 срещу Теплице

Том спаси Литекс от унижение - 2:3 срещу Теплице

Лидерът в „А” група губеше с три гола разлика до 64-та минута на контролата в Белек.

Лидерът в „А” група Литекс записа ново поражение по време на контролните си срещи в Белек. Тимът на Ангел Червенков загуби с 2:3 от чешкия Теплице, а бразилецът Том спаси своя отбор от абсолютно унижение.

В предишните си проверки в Анталия Литекс направи 1:1 с Тимишоара и загуби с 2:3 от Партизан.

Каливода откри в 5-ата минута, Тошек удвои преднината на своите в 18-ата минута, а в 27-ата минута Вахушек от дузпа направи резултата класически. В 64-ата минута Том намали на 1:3, а крайното 2:3 оформи Нифлор секунди преди последния съдийски сигнал след страхотна акция на бразилеца.

Тимът на Теплице започна по-убедително срещата и още в 4-ата минута имаше възможност да открие резултата. След центриране Вачоушек свали с глава към Каливода, който стреля от границата на вратарското поле, но Галато отрази удара му. Половин минута по-късно ловчанлии нямаха този късмет и Зоубеле центрира опасно отляво в наказателното поле на Литекс, където непокритият Каливода от чиста позиция откри резултата.

Чешкият отбор удвои преднината си в 18-ата минута, когато Вачоушек центрира от ъглов удар, Тошек се извиси над всички и с глава изпрати топката в мрежата на "оранжевите". Кошмарът на Литекс стана пълен в 27-ата минута. Махмутович се измъкна отдясно и навлезе в наказателното поле, но бе фаулиран от Галато, за което съдията Дере посочи бялата точка. Вахушек стреля хладнокръвно в левия ъгъл за 3:0.

В 33-ата минута тимът на Ангел Червенков имаше възможност да се върне в мача, след като Сандриньо бе изведен в чиста позиция срещу вратаря на Теплице, но не успя да го преодолее. Три минути по-късно Ивелин Попов стреля от малък ъгъл, но Славик боксира.

През втората част ловчанлии излязоха по-мобилизирани и в 49-ата минута имаха възможност да намалят, след като Дока отправи хубав шут, но топката прелетя над напречната греда. В 64-ата минута Литекс все пак се върна в мача, след като Том стреля атрактивно от границата на наказателното поле - 1:3.

В 77-ата минута Ивелин Попов стреля към вратата на Славик, който изпусна топката, но бързо поправи грешката си.

Секунди преди последния съдийски сигнал Том проби отдясно, финтира съперник и от аутлинията сложи топката на главата на Нифлор, който оформи крайното 2:3.

Така лидерът в "А" група загуби втори мач на турска земя. На 13-и февруари съставът от Ловеч ще се изправи срещу сръбския гранд Цървена звезда.