3. Трагичен Левски сдаде титлата в Ловеч

Трагичен Левски сдаде титлата в Ловеч

Литекс отупа с 3:0 шампионите, които завършиха мача с 9 човека

Отборът на Литекс се завърна начело в класирането в „А” група и вече е едноличен лидер, след като отупа с 3:0 шампиона Левски и де факто го отказа от титлата. Срещата се игра на градския стадион в Ловеч и бе дербито на 18-ия кръг в групата на майсторите. „Сините” завършиха срещата с девет души, след като Петраш и Сърмов получиха по два жълти картона. С този успех "оранжевите" оглавиха еднолично класирането и вече са на три точки пред 2-ия ЦСКА.

Двубоят започна равностойно, а първата опасност дойде пред вратата на домакините, но Йовов не можа да догони една върната топка в наказателното поле на ловчанлии. Първият точен удар в мача бе дело на Ивелин Попов в 16-ата минута, но той бе отправен от много далечна дистанция и не затрудни Петков.

С течение на времето Литекс започна да организира все по-опасни атаки и в 24-ата минута можеше да води в резултата, но късметът обърна гръб на ловчанлии. Топката бе пратена към наказателното поле на шампионите, Петраш сбърка и Ивелин Попов се озова сам срещу Петков, стреля с левия крак, но кълбото срещна лявата греда на стража на Левски.

Така се стигна до 30-ата минута, когато „оранжевите” все пак успяха да открият резултата. Тогава Дока проби през центъра и отправи страхотен шут от около 35 метра, след който топката се оплете в горния ляв ъгъл на Георги Петков – 1:0.

Веднага след това попадение столичани можеха да изравнят, след като Кръстовчев изведе Йовов на дузпата, но изстрелът му бе разочароващ и премина над напречната греда.

В самия край на полувремето, в 45-ата минута, ловчанлии пронизаха за втори път Георги Петков. Тогава Ивелин Попов отправи свиреп шут с десния крак от около 15 метра, който намери горния ляв ъгъл на вратата на шампионите – 2:0.

Второто полувреме бе доста слабо и изпъстрено с нарушения в средата на терена и жълти картони. Първият точен изстрел в него дойде чак в 63-ата минута, но не затрудни Галато. В 72-ата Ники Димитров пробва късмета си от фаул, но кълбото прелетя над вратата на ловчанлии. 2 минути по-късно Петраш получи втория си жълт картон в мача и така остави своите с човек по-малко на терена.

Последваха неточни шутове на Янев и Йовов преди, в 87-ата минута, Сандриньо да изведе Янев в дясната част на наказателното поле. Халфът стреля силно и заби топката плътно в десния ъгъл на Петков. Две минути по-късно и Георги Сърмов си изкара втори жълт картон за груб фаул срещу Миланов и така Левски завърши мача с двама човека по-малко.

След този успех Литекс отново излезе еднолично начело във временното класиране с актив от 41 точки, на 3 пред 2-ия ЦСКА. Шампионите от Левски пък са 4-и с 32 завоювани точки.