3. Трети пореден успех за ЦСКА в чужбина - 2:0 срещу Рот-Вайс

Трети пореден успех за ЦСКА в чужбина - 2:0 срещу Рот-Вайс

Мишел Платини вкара по един гол в двете полувремена за победата на "армейците"

ЦСКА постигна трета поредна победа в предсезонната си подготовка. „Армейците” надиграха с 2:0 днес отбора на Рот-Вайс Есен като и двата гола бяха дело на бразилеца Мишел Платини. Мачът се игра пред препълнените трибуни на стадиона на Рот-Вайс „Георг Мелхс Щадион” и беше официално представяне на немския тим за новия сезон.

ЦСКА бе по-добрият отбор на терена и започна мача много по-спокойно от съперника. Още в 7-ата минута „армейците”, които играха в изцяло черен екип, имаха повод за радост. Грегъри Нелсън напредна чудесно, влезе в наказателното поле и намери Платини, който със силен шут в долния ъгъл направи безпомощен вратаря Ламчик за 1:0 за ЦСКА!

През тези 45 минути домакините на два пъти имаха претенции за неосъдени дузпи в своя полза. В края на частта Грегъри Нелсън получи жълт картон за един фаул в атака срещу Вагнер. Крилото на „червените” неволно контузи защитника на Рот-Вайс и от този момент публиката на домакините започна да го освирква непрекъснато.

Втората част започна отново с по-добра игра на червените. Нелсън обаче бе изгонен за втори жълт картон, след като съдията на няколко пъти подмина груби намеси срещу него, но не му спести второто официално предупреждение след негов фаул.

Това сякаш само допълнително мотивира тима от София и ЦСКА стигна до втори гол дело отново на Мишел Платини. Янис Зику напредна добре, намери Платини, който влезе непокрит в наказателното поле и не остави шансове на вратаря за втори път – 2:0 за ЦСКА!

До края „армейците” успокоиха играта, а на терена се появиха Живец, Адемар, Виданов и Костов, които също показаха добро разбирателство със съотборниците си. Играчите на Рот-Вайс се изнервиха от добрата игра на ЦСКА и мачът стана доста груб. До червен картон се стигна отново чак в последната минута на мача. Тогава Шнайдер получи втори жълт картон и също се запъти към съблекалните преждевремнено.

Така ЦСКА постигна трета поредна победа в 3 мача от летния си лагер в чужбина. Възпитаниците на Милен Радуканов за пореден път показаха красива и резултатна игра, която дава огромни надежди на „червените” фенове за новия сезон.

Следващата проверка на ЦСКА е срещу израелския Ирони Кирят Шмона в сряда.

90 + 4 - Край на мача! ЦСКА спечели с 2:0 срещу Рот-Вайс Есен! Трета поредна победа за "армейците" през това лято в чужбина!

90 минута - Втори жълт и съответно червен картон за Шнайдер от домакините
 85 минута - Станислав Костов заменя голмайстора Мишел Платини, който наниза и 2-те попадения за ЦСКА
 Кевин Грунд направи невроятен пропуск от 10 метра. Той не можа да нанесе добър удар и не притесни Макенджиев
 83 - минута - Борис Галчев е заменен от Адемар
 78 минута - Натиск на Рот-Вайс Есен. Два корнера подред за немците и много изсипвания на топката в полето на Макенджиев, но защитата на ЦСКА се справя хладнокръвно досега
 76 минута - Добра игра на домакините в полседните минути и полседни опити на агитрката на Рот-Вайс да надъха своите любимци за финален щурм
 73 минута - Брауер е аут, влиза Шлом
 73 минута -Лемке напуска, Кая влиза в игра
 70 минута - Грунд получи топката в наказателното поле на ЦСКА, но му бе вдигната засада. В яда си играчът изрита кълбото в рекламните пана и получи устно предупреждение от рефера
 64 минута - Домакините се изнервиха след втория гол на ЦСКА и мачът загрубя. Съдията засега удържа ситуацията на терена, но ако нещата продължат така, скоро ще има още картони.
 62 минута - Още две смени за Рот-Вайс. Внеман и Язмунд се появиха вместо Леман и Токат.
 59 минута - 2:0 за ЦСКА!!! Янис Зику напредна добре, финтира бранител на Рот-Вайс, намери непокрития Платини, който не сбърка и вкара втория си гол в мача!!!
 Нелсън е изпратен с бурни освирквания след червения картон. Той контузи Вагнер и публиката не пропускаше всеки случай да го освирка след този инцидент
 52 минута - Червен картон за Грегъри Нелсън. Той получи втори жълт картон и ще напусне терена

Грунт стреля, но Макенджиев спаси!
 47 минута - Шнайдер получава жълт картон за груб фаул срещу Мартин Дечев
 46 минута - За домакините Хепке и Ленц замениха Авчи и Кьоп
 46 минута - Живец и Виданов заменят Делев и Попов
 46 минута - По две смени за двата отбора на почивката
 46 минута - Начало на втората част
 45 минута - Агитката на домакините бурно освирква съдията и Грегъри Нелсън, който неволно контузи защитник на Рот-Вайс
 45 + 1 минута - Край на първото полувреме. 1:0 за ЦСКА срещу Рот-Вайс Есен с гола на Мишел Платини в 7-ата минута.
 Втора пинудителна смяна за Рот-Вайс. Вагнер излиза контузен след нарушението на Нелсън.
 45 минута - Грегъри Нелсън получава жълт картон за един фаул в атака
 42 минута - Домакините изравниха играта в края на полувремето. Много добро впечатление за Рот-Вайс прави играта на Авчи.
 38 минута - Принудителна смяна и за ЦСКА. Джони Кабрера влиза на мястото на контузение Костадин Стоянов
 36 минута - Феновете на домакините бурно освиркват съдията след втори техен протест за дузпа
 35 минута - Авчи опита удар към Макенджиев, но той без проблеми лови
 32 минута - Кевин Леман имаше шанс за гол, но съдията отсъди засада във вреда на Рот-Вайс
 28 минута - Принудителна смяна в състава на домакините. Шнайдер заменя Роденберг.
24 минута - ЦСКА контролира играта, докато домакините не намират начин да се противопоставят на българите.
 23 минута - Галчев стреля отдалеч, но право в ръцете на стража на Рот-Вайс Есен
 22 минута - Груб фаул срещу Янис Зику на много изгодна позиция. Мишел Платини обаче с все сила стреля в стената.
19 минута - Делев пак стреля от дъ7гата на наказателното поле, но Ламчик е на висота и за втори път спасява вратата си от нов гол
 16 минута - Спас Делев стреля от 20-ина метра, но вратарят на немците успя да избие
 8 минута - Домакините поискаха дузпа след една намеса на Апостол Попов, но съдията подмина протестите им.
 7 минута - Нелсън намери Мишел Платини и той с хубав удар в долния ъгъл откри резултата в полза на ЦСКА!!! 1:0 за "армейците"!!!
4 минута - 6 хиляди човека присъстват на мача, който е и официално представяне на Рот-Вайс пред феновете му
 1 минута - ЦСКА днес играе в изцяло черни екипи
1 минута - начало на мача

ЦСКА излиза в контрола срещу Рот-Вайс Есен при официалното представяне на немския отбор пред неговите фенове. Развоят на мача можете да проследите 90 минути в Novsport.com, благодарение на reviersport.de.